BASKETBAL

Odchovanec BK Lokomotíva Sereď Juraj Láštic je súčasťou seniorskej reprezentácie!


Zdieľať článok

Juraj Láštic: Bol to skvelý pocit, či už to že som bol pozvaný do mužskej reprezentácie alebo to že som mal možnosť obliecť si reprezentačný dres a nastúpiť na zápas hlavne keď si pomyslím, že som nebol v žiadnej mládežníckej reprezentácii Slovenska. Celý kemp trval 9 dní kedy sme sa pripravovali na zápasy proti Portugalsku. Bola to pre mňa výborná skúsenosť, myslím si že som sa za ten čas veľa naučil, a to že som dostal príležitosť a dôveru od trénera nastúpiť na zápas bolo pre mňa výnimočné. V prvom zápase som síce nenastúpil, ale v druhom som dostal možnosť ukázať sa, čo som využil naplno. Taktiež to, že sa mi podarilo dať aj svoje prvé body za reprezentáciu je niečo na čo budem spomínať do konca života. Určite je to pre mňa odmena za všetkú prácu a za tem čas, ktorý trávim v telocvični. Je to skvelá motivácia zlepšovať sa a posúvať sa smerom vpred. Určite k tomu pomáhajú aj podmienky ktoré mám v Handlovej alebo počas leta v Seredi, kedy sa na sebe môžem neustále pracovať.

 

Výber odohral dva prípravné zápasy v bratislavskom národnom basketbalovom centre. Prvý prípravný zápas vyšiel lepšie našim reprezentantom v ktorom zvíťazili o dva body.

4.7.2024

Slovensko - Portugalsko 65:63 (17:22, 37:33, 42:46)

 

V odvetnom zápase ale zverenci Aramisa Nagliča ťahali za kratší koniec a na súpera nestačili.

5.7.2024

Slovensko - Portugalsko 74:76 (13:17, 30:37, 52:59)

 

Slováci sa najbližšie stretnú v novembri, kedy absolvujú kvalifikačné súboje o postup na EuroBasket 2025. Najskôr privítajú v Bratislave Španielsko (22. novembra) a odvetu absolvujú na Pyrenejskom polostrove (25. novembra).

 

Súčasťou výberu je aj Maté Balogh ktorý pôsobil v Lokomotíve 3 roky.

 

Jurajovi, Matému a celému národnému tímu držíme palce v ich ďalšej práci!


Galéria