BASKETBAL

Staršie žiačky sa po „prestávke“ predstavili u favorita západnej skupiny


Zdieľať článok

Sobota 24.1.2022

MBK Stará Turá - BK Lokomotíva Sereď 119:41 (33:10, 51:26, 75:28).

Žigová 9 (TH 3/2, 1 trojka), Lehocká 7 (1 trojka), Lopašovská 7 (2/0, 1 trojka), Tóthová 6 (4/2), Holbíková 6 (2/2), Lopez Zaťková 4, Rybárová 2, Donayová, Kapošová, Ďurišová, Suchopová a Jančichová. Trestné hody družstvo 11/6, 3 trojky.

V sobotu sme konečne po dlhej zápasovej odmlke cestovali na zápas. Nadšenie bolo obrovské a určite prevýšilo naše očakávania keďže výpadok z tréningového procesu mal byť a aj bol veľmi citeľný. Do zápasu sme každopádne chceli vstúpiť odhodlane s myšlienkou realizovať základné elementárne činnosti plus k tomu pridať dávku zodpovednosti za hru 1:1. Od úvodu stretnutia bolo ale jasné, že napriek obrovskej snahe našich hráčok, opraty zápasu držali vo svojich rukách šikovné domáce hráčky. Prijateľné pre nás bolo 2. dejstvo (18:16), v ktorom už to tak vyzeralo, že sme sa otriasli z úvodného náporu a opadla z nás nervozita. Do 2. polčasu bohužiaľ už nemohla zasiahnuť doposiaľ aktívne hrajúca Emily a už bola pre nás veľmi citeľná aj absencia Zuzky, Kiky, Hanky a Barbi. Toto naopak otvorilo herný priestor pre ostatné hráčky. Napriek tomu musíme každú jednu sekundu v zápase využiť na individuálny a kolektívny progres. Nehovoriac o tom, že tých zápasov máme odohraných oproti iným družstvám omnoho menej a herná skúsenosť nám chýba asi zo všetkého najviac. Ak chceme niekedy patriť k tým najlepším družstvám, musíme sa s tými najlepšími porovnávať.

Je dôležité, aby družstvo pokračovalo v nastolenom tréningovom procese pretože pokroky sú vidieť každým dňom. Začneme to prenášať do hry a verím, že súperov budeme trápiť čoraz viac a viac. Zároveň musíme mať všetci stále na pamäti, že radosť z hry je veľmi podstatná no radosť prináša snaha a nám nikto nedá nič zadarmo.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková


Galéria