BASKETBAL

Turnaj mladších žiačok v Šamoríne

Zdieľať článok

Cez víkend sa dievčatá kategórie U13 doplnené o dievčatá kategórie U14 zúčastnili na turnaji v Šamoríne, kde postupne odohrali 3 zápasy.

Sobota 12.06.2021

BK Lokomotíva Sereď - BK AŠK Slávia Trnava 26:29 (8:6, 6:10, 10:5, 2:8)
Holbíková 8, Donayová 6, Kapošová S. 4, Stejskalová 2, Kalinaiová 2, Svátková 2

Proti súperovi z Trnavy sme odohrali vyrovnaný zápas ale bohužiaľ sme nezvládli poslednú štvrtinu kde sme veľmi zahadzovali spod koša.
Po tomto zápase sme si chvíľku oddýchli a čakal nás zápas proti domácemu Šamorínu.

BK Lokomotíva Sereď - ŠBK Šamorín 12:110 (2:26, 0:30, 4:26, 6:28)
Stejskalová 6, Kapošová S. 5, Donayová 1

Súper bol vekovo, výškovo a herne nad naše sily ale verím, že aj takéto zápasy budú baby posúvať ďalej a budú chcieť ďalej pracovať na sebe a zlepšovať sa.

V nedeľu nás čakal posledný zápas turnaja

BK Lokomotíva Sereď - BK Slovan Bratislava 38:65 (8:16, 5:22, 21:2, 4:25)
Kapošová S. 11, Holbíková 8, Donayová 6, Stejskalová 5, Harčárová 4, Fogelová a Bukovská S. po 2

Prvý polčas sme začali veľmi zle. Opäť sme zahadzovali spod koša, nevedeli sme si poriadne a presne prihrať, z čoho súper ťažil a vytvoril si náskok. Druhý polčas sa dievčatá zobudili, začali dávať jednoduché koše, z čoho vyplýva aj to, že sme 3/4 vyhrali 21:2 a tým sme aj znížili súperov náskok iba na 6 bodov!! Posledná štvrtina sa nám ale opäť nepodarila a súper nám ukázal, že má navrch.

Chcela by som pochváliť Timi a Simi Bukovské a Natálku Svatkovú za super výkon a za to, že sa nebali a hádzali sa po každej lopte. Baby musia ešte veľa trénovať ale aj takéto zápasy ich posúvajú vpred. Ďakujem rodičom ktorí s nami cestovali a baby povzbudzovali.

Trénerka: Stanislava Henčeková