Prvý októbrový víkend sa opäť niesol v znamení basketbalových zápasov

Zápas č. A1

ŠBK Junior Levice -MS - BK Lokomotíva Sereď 42:69 (3:35, 13:53, 20:63)

Vranovič 22 (TH 6/4), Majerník 17 (2/1), Vranka 9 (3/1), Zlocha 7 (4/3), Mizerík 4, Vlkovič 4, Hodorovič 2, Écsi 2, Hrubý 2 (4/0).

Trestné hody družstvo 19/9.

V sobotu začali svoju súťaž aj naši úradujúci Majstri Slovenska – družstvo U14. Hneď na úvod ich čakalo družstvo z Levíc, doplnené o niekoľkých starších hráčov. Keďže v našom družstve máme prevahu hráčov o rok mladších, otázkou bolo, ako sa popasujú, s o dva rokmi staršími levičanmi. Zápas sme napriek tomuto hendikepu absolútne basketbalovo ovládli a to už hneď, od úvodných sekúnd. Zreteľne o tom, okrem predvedenej hry, hovorí výsledok po prvej, resp. druhej „osemminútovke“ (3:35, resp. 5:53). Za stavu 16:61 bolo o výsledku jasne rozhodnuté a mohli sme tak striedaniami a hlavne skúšaním rôznych herných kombinácií zápas komfortne dohrať. Výborne, okrem tradičných opôr, zahrali Adam Vranka, Samo Hodorovič, ale i novic nášho družstva Matúš Zlocha. Otázkou je, či náš tím vie zabojovať aj bez svojich opôr a či sa niekto z hráčov k nim pridá, už v najbližšom zápase.

Tréner: Jozef Ištok

1. liga Žiačky U14

Zápas č. Z2

BKM Petržalka-Five Stars – BK Lokomotíva Sereď 54 :46 (21:22)

Vaculčiaková 20, Žigová 19, Lopašovská 3, Rychtáriková 4

Zápas č. Z4

BKM Petržalka-Five Stars – BK Lokomotíva Sereď 62:37 (36:15)

Vaculčiaková 8, Lopašovská 8, Žigová 7, Rychtáriková 4, Donayová 4, Liptáková 4, Suchopová 2.

Prvý zápas bol bojovný z našej strany, výborne sme bránili, zdobili nás zisky. Ešte dve minúty pred koncom bol stav vyrovnaný, ale záver sme nezvládli. Našou slabinou bola streľba, ktorou sme si zápas prehrali. Odchádzali sme z neho veľmi sklamaní a v tejto nálade sme nastúpil na druhý zápas, čo súper využil a zotrel nás rozdielom triedy. Hrali sme odovzdane, bez bojovnosti, s množstvom chýb, bez srdca.

Tréner: Miloš Procházka

1.liga Kadeti U17 – skupina Západ

Zápas č. Z23

BSC Bratislava – BK Lokomotíva Sereď B 82:74

Rumpík 33 (TH 10/8, 3 trojky), Mizera 15 (5/1), Mesároš 11 (2/1), Aboudi 6 (2/1, 1 trojka), Vranovič 5 (2/1), Sárkány 2. Majerník 2.

Trestné hody družstvo 21/12, 4 trojky.

V ďalšom kole kadetskej najvyššej súťaže naše “Béčko” cestovalo do Bratislavy. V sobotu sme si zmerali sily s tímom B.S.C. Prípravné zápasy naznačovali, že by malo ísť o vyrovnaný zápas a tak sme chceli urobiť všetko preto aby sme si v lige pripísali prvé víťazstvo. Bohužiaľ slová na tréningoch ostali len slovami a náš výkon zaostal ďaleko za očakávaniami. Doslova 35 minút sme neboli schopní spraviť nejaký krok navyše, zabojovať na doskoku či hodiť sa po lopte. U tak mladého tímu v kadetskej lige by práve toto malo byť na prvom mieste a zdobiť našu hru, bohužiaľ chýbal nám v zápase Matúš Kapustík , ktorý vie byť práve v takýchto zápasoch akýmsi „štartovacím káblom“ a ukázať ostatným ako sa obetovať pre tím. Pretože basketbal občas bolí, obzvlášť ak hráte proti starším a silovo vyspelejším súperom, to ale neznamená sklopiť zrak a ustúpiť. Pozitívom však zostáva, že aj po tak nevýraznom výkone sme hrali 40 minút vyrovnaný zápas a to nám môže pomôcť do ďalších stretnutí.

Nedeľa 4.10.2020

Zápas č. Z30

Inter Bratislava – BK Lokomotíva Sereď B 94:29 (23:7, 52:17, 79:21)

Rumpík 12 (TH 4/2, 2 trojky), Mesároš 9 (4/3, 2 trojky), Vranovič 4 (5/2), Majerník 2 (2/0), Mizera 2.

Trestné hody družstvo 15/7, 4 trojky.

Nasledujúci deň sme sa stretli s, úradujúcim majstrom SR, Interom Bratislava. O nesporných kvalitách Interu niet pochýb, preto sme šli do zápasu popasovať sa s tým najlepšie ako to len bude možné a odniesť si čo najviac skúseností. Nastúpili sme ale s prílišným rešpektom voči súperovi, priam až strachom a to v tomto prípade nie je na mieste. Strach je na ihrisku najväčší nepriateľ a ak sa budeme báť hrať hru, ktorú milujeme už teraz, keď doslova o nič nejde, nikdy nenaplníme potenciál v nás samotných. Pochválim, ale opäť dvoch mlaďasov Mizeru a Vranoviča, ktorí si zobrali moje polčasové slová k srdcu a postupne sa na ihrisku osmeľovali a aj keď fyzicky na súpera vôbec nestačili, robili všetko čo bolo v ich silách a bojovali až do konca.

Tréner: Patrik Sarna