BASKETBAL

Kadetky s pomyselným víťazstvom na kvalitne obsadenom turnaji Angels cup v Košiciach

Zdieľať článok

Po nezvyčajnom a dlhom prípravnom období zapríčinenom prerušením súťažného ročníka 2019/2020 sme už všetci boli vo veľkom očakávaní a nadšení zo 4 zápasov v priebehu 3 dní, ktoré nás čakali. Cieľom tohto turnaja bolo preverenie pripravenosti nášho družstva na blížiacu sa sezónu a zároveň sa dostať do zápasového tempa, ktoré sme nezažili v podstate od marca. Družstvá boli rozdelené do dvoch skupín a pre každé družstvo organizátori pripravili extra zápas. Naše družstvo sa malo v skupine stretnúť na úvod pre nás s už veľmi známou Starou Turou, následne nás čakal extra zápas s Tydam Košice. V druhom zápase našej skupiny sme si mali zmerať sily s YA Košice U16 a v nedeľu už boli zápasy o umiestnenie.

Piatok 18.9. 2020 – 18:30

BK Lokomotíva Sereď – MBK Stará Turá 73:65 (20:14, 37:27, 55:49).

Dudonová 16 (TH 2/2), Nagyová 11 (4/2, 1 trojka), Užovičová 9, Vaňovčeková 9 (2/2), Zrayer 8 (2 trojky), Žemlová 8 (2/2), Jakubčeková 8, Takács 4, Kovalovská, Svrbická. Trestné hody 10/8, 3 trojky.

Úvod prvého zápasu turnaja sa nám absolútne nepodarilo zachytiť. S dlhou cestou do metropoly východného Slovenska sa omnoho lepšie vyrovnal súper, ktorý začal od začiatku rýchlo a aktívne a keďže aktívnemu šťastie praje tak aj strelecky úspešne. Náš výkon a prejav sa v priebehu zápasu zlepšoval a už do polčasu sme boli mierne vo vedení vďaka našej prechodovej fáze a dôraznej hre. V druhom polčase sa priebeh hry vyrovnal vďaka našej nedôraznej práci na obrannej polovici a miestami nami stanovené pravidlá ako keby ani neexistovali. Súper tento náš prístup vždy trestal košom a držal sa na dosah zvratu výsledku. Tieto naše výkyvy v obrane sme aj napriek viacerým chybám nahrádzali dobrým výkonom na útočnej polovici, čím sme sa stále držali v hre a mali bodovo mierne navrch a dotiahli zápas do víťazného konca. Dobrým výkonom na oboch stranách ihriska sa prezentovala Dudonová s Nagyovou. Jednoduchosť do našej hry vnášala počas celého zápasu Vaňovčeková.

Sobota 19.9. 2020 – 10:00

BK Lokomotíva Sereď – TYDAM Košice 68:51 (20:14, 37:20, 50:38).

Vaňovčeková 15 (TH 3/3, 2 trojky), Jakubčeková 13 (4/2), Nagyová 11 (3 trojky), Užovičová 7 (2/1, 1 trojka), Kovalvoská 6 (2 trojky), Takács 5 (1 trojka), Dudonová 4, Žemlová 4, Svrbická 3 (1/1), Zrayer. Trestné hody družstvo 10/7, 9 trojok.

V našom extra zápase sme nastúpili proti sympaticky hrajúcim Košičankám z Tydamu. Už úvod zápasu naznačil, že naše hráčky budú kontrolovať priebeh zápasu, v ktorom sme pracovali o čosi lepšie aj v obranných činnostiach, ale tak ako počas celého turnaja nám unikal obranný doskok a dávali sme súperom niekedy aj 3 ďalšie možnosti na skórovanie. Uvoľneným výkonom pútala na seba pozornosť Vaňovčeková, ktorá jednoznačne dominovala na ihrisku počas celého stretnutia. Na obrannej polovici dobre pracujúca Nagyová, výborne doplnená Dudonovou, ktoré nám skvele zrýchľovali hru, dobre vytvárali strelecké pozície pre svoje spoluhráčky, čím sme naznačili jeden z tímových výkonov. Svoju najsilnejšiu stránku využila Kovalovská, ktorá si za podpory celého družstva užívala svoj priestor na ihrisku.

Sobota 19.9. 2020 – 18:00

Young Angels U16 Košice - BK Lokomotíva Sereď 42:46 (11:14, 18:27, 36:35).

Jakubčeková 10, Užovičová 10, Dudonová 9 (TH 1/1), Žemlová 7 (1/1), Vaňovčeková 4, Zrayer 3 (1 trojka), Nagyová 3 (1 trojka), Takács, Svrbická, Kovalovská. Trstné hody družstvo 3/2, 2 trojky.

Náš druhý zápas v skupine proti perspektívnym mladším hráčkam Young Angels Košice bol jeden z tých nevídaných, ale zároveň veľmi podstatných. V prvom polčase sme agresívne hrajúceho súpera mali pod kontrolou. Hrali sme rozumne, rýchlo a vychádzali nám aj naše kombinácie. Zároveň sme slušne bránili z čoho pramenilo naše vedenie v polčase. Po polčase ale prišlo niečo, čo sa len tak nevidí, súper za 4 minúty zmazal bodové manko, dostal sa do stavu, keď im vyšlo všetko a ako to už býva, nám nevychádzalo nič a nebol v obrovskej Angels aréne nikto kto by zdvihol zástavu a nakopol znovu naše družstvo. Keď už to vyzeralo na pekný obrat v zápase v prospech súpera tak asi 6 minút do konca zápasu to začalo. Celá aréna sa zmenila na domovský stánok našich kadetiek, všetci spoločne sme svojou energiou, povzbudzovaním, tlieskaním a pokrikmi hnali hrajúce Seredčanky za víťazstvom v zápase. Touto premenou prejavu družstva, lavičky a všetkých okolo nášho družstva sme si vyslúžili víťazstvo v tomto zápase a mohli sme sa tešiť na pomyselné finále proti staršiemu družstvu Anjelok.

Pre mňa ako trénera bol toto zápas z tých výnimočných. Ani nie tak kvôli protiútoku, doskoku, prihrávkam, bodom, ale prišlo to, o čom sa s družstvom veľa krát bavíme...Zrejme by to človek musel vidieť a zažiť.

Nedeľa 20.9. 2020 – 10:00

Young Angels U17 Košice - BK Lokomotíva Sereď 47:58 (13:15, 29:30, 38:47).

Jakubčeková 19 (TH 6/5), Užovičová 11 (1 trojka), Nagyová 9 (1 trojka), Dudonová 7 (1/1), Zrayer 5 (1 trojka), Vaňovčeková 4, Žemlová 3 (1/1), Takács, Svrbická a Kovalovská. Trestné hody družstvo 8/7, 3 trojky.

Náš finálový zápas začal už večer predtým, keď sme netradičnou poradou zakorenili vo všetkých z nás, že víťazstvá sa rodia len spoločným úsilím a nie len na ihrisku medzi štyrmi čiarami a dvoma košmi. V tomto zápase nám vychádzalo prakticky všetko okrem streleckej úspešnosti 3-bodových pokusov. Hrali sme aktívne v obrane, súperovi sme znemožňovali vo veľa prípadoch jeho vstup do herných systémov, hrali sme rozumne do zónovej obrany a keď v druhom polčase nastúpila ako vymenená Hanka Jakubčeková o našom víťazstve už nebolo pochýb.

Turnaj poukázal na slabiny, na ktorých musíme ešte popracovať, ale zároveň sme aj naznačili možnosti tohto družstva, na ktorých sa dá stavať ďalej. Dobrým, rozumným a aktívnym výkonom sa prezentovala Nina Dudonová, ktorá sa začína prejavovať ako spoľahlivá rozohrávačka, ktorá je schopná plniť pokyny a vytvárať priestor a príležitosti pre svoje spoluhráčky. Veľký progres vo vnímaní hry a v obranných činnostiach, ktoré podporovala aktívnou hrou na útočnej polovici bolo badať na Eme Nagyovej. Svoje možnosti a potenciál naznačili v závere turnaja Lila Užovičová, ktorá svojim čítaním hry prevyšovala mnoho svojich rovesníčok. Svoju dominanciu vo finálovom zápase dala všetkým najavo Hanka Jakubčeková. Neuveriteľne príjemným zážitkom bolo sledovať to akým spôsobom si zápasy a celý turnaj užívala Lilly Vaňovčeková.

V mene družstva by som chcel organizátorom poďakovať za pozvanie a starostlivosť počas celého turnaja.

Už tento piatok o 18:45 v Sokolovni budeme môcť zúročiť tento turnaj v našom vstupnom zápase do sezóny 2020/2021 proti ŠKP 08 Banská Bystrica-ZŠ Zvolen.

Tréner: Martin Bosý

Asistentka trénera: Michaela Sedláčková