BASKETBAL

Žiačky na turnaji Middle European League!


Zdieľať článok

Máme za sebou prvý stage turnaja MEL. Turnaj bol výborne zorganizovaný, mali sme možnosť vidieť prostredie basketbalovej akadémie Pécs, ktorá hostila turnaj. Odohrali sme 4 kvalitné zápasy, z ktorých sme 3 prehrali a 1 vyhrali.

Úvodný zápas proti domácemu družstvu Rátgéber Pécs ukázal level basketbalu maďarskej ligy, ktorý sa v porovnaní s tou našou slovenskou líši v intenzite, fyzickosti a samozrejme individuálnej kvalite. V druhom zápase proti BEAC Budapest, sme sa museli zo začiatku hneď vysporiadať so zraneniami v družstve, ktoré určitou mierou ovplyvnili priebeh nášho výkonu. Druhý hrací deň sme odohrali jeden zápas proti Bulharskému družstvu BC Sliven Basket, v ktorom bolo opäť veľa kontaktu a fyzickosti. V tomto zápase sme boli nebezpečné pre súpera tranzíciou a rýchlym protiútokom. No mrzieť nás môže množstvo nepremených pokusov, ktoré nás stáli víťazstvo. Posledný deň sme odohrali zápas proti maďarskému družstvu Soproni DARAZSAK, v ktorom sme si kolektívnym výkonom vybojovali prvé víťazstvo. Celý turnaj hodnotím veľmi pozitívne a som presvedčená, že si z turnaja odnášame veľké množstvo skúsenosti.

Ďakujeme rodičom za veľkú pomoc a podporu počas celého turnaja!

 

Výsledky zápasov:

Rátgéber Pécs - BK Lokomotíva Sereď 68:50

BK Lokomotíva Sereď - BEAC Budapest 53:78

BK Lokomotíva Sereď - BC Sliven Basket 49:53

Soproni DARAZSAK - BK Lokomotíva Sereď 51:62

 

Trénerka: Michaela Sedláčková

Asistentka trénerky: Yasmin Zrayer


Galéria