BASKETBAL

Staršie minižiačky skončili na veľkonočnom turnaji v Ostrave na druhom mieste!


Zdieľať článok

Počas veľkej noci sa staršie minižiačky zúčastnili na turnaji EasterCup v Ostrave.

Na turnaj sme sa veľmi tešili, pretože už z minulého roka sme vedeli, že nás čakajú 4 dni plné basketbalu a zábavy.

 

Výsledky zápasov:

BK Lokomotíva Sereď – ALBA Berlín 32:35

BK Lokomotíva Sereď – SBŠ Ostrava 51:38

BK Lokomotíva Sereď – Berliner Basketball Verband 35:31

BK Lokomotíva Sereď – CBK Košice 57:18

BK Lokomotíva Sereď – KLKS Budapešť 46:28

 

Hodnotenie trénerky: “Odohrali sme 5 zápasov, v ktorých sme sa mohli porovnať s družstvami zo zahraničia a vidieť aký level basketbalu sa hrá za hranicami. Prvý zápas sme odohrali proti Alba Berlín. Na rozbeh sme dostali najťažšieho súpera, čo sme samozrejme vtedy ešte netušili. Atmosféra zápasu bola skvelá, keďže v hľadisku sme mali obrovskú podporu od našich rodičov, ktorí opäť doslova zaplnili halu a vytvárali nám počas celého turnaja domáce prostredie. Do zápasu sme vstúpili výborne, hralo sa rýchlo a myslím si, že sme v zápase boli agresívnejšie družstvo v obrane. Súper nám viackrát utiekol, no vždy sme sa dokázali do zápasu vrátiť a držať s berlínčankami krok. Hral sa vyrovnaný zápas do poslednej minúty, no na konci zápasu sa tešili z výhry súperky. Po tomto výkone, ktorý sme predviedli, sme boli naozaj spokojní a ja som už len dúfala, že v tomto štýle sa budeme prezentovať celý turnaj.

V druhom zápase sme nastúpili proti domácim dievčatám z Ostravy. Od začiatku sme udali tempo a neupustili sme z neho do konca zápasu. Nasadenie, ktoré dievčatá do zápasu vložili, ich odmenilo prvou výhrou na turnaji. V ten večer sa konala aj turnajová diskotéka. Naše rakety netrhali len palubovky ale aj tanečné parkety. Bola to opäť výborná akcia, v ktorej sme sa všetci, spolu aj s rodičmi naozaj zabavili do sýtosti. V sobotu boli na pláne dva zápasy. Prvý zápas nás čakal ťažký súper, opäť z Berlína. Dovolím si povedať, že v tomto zápase sme odohrali asi náš najlepší výkon. Výbornou obranou sme nepustili súperky takmer k ničomu. Boli sme všade a všetky lopty boli naše. Boli sme agresívne a hralo sa naozaj tvrdo. K tomu sme zrýchlili našu hru prihrávkami a začali sme zapájať veci, ktorým sa venujeme na tréningu no prenos do zápasu je dlhší proces. Zvládli sme aj vyrovnaný záver zápasu a dievčatá sa tak mohli tešiť z odmakaného výkonu odmenou – víťazstvom.

Večerný zápas sme odohrali proti Košičankám z CBK. Bola cítiť únava ale dievčatá sa s ňou popasovali a nevypustili naozaj nič. Zodpovedným prístupom sme si z tohto dňa odniesli ďalšiu výhru.

Posledný zápas nás čakali súperky z Maďarska. Každý zápas bol iný, no my sme sa dokázali presadiť za každých okolností. V tomto zápase sa nám ťažko prenikalo do koša, pretože súper zaberal veľa miesta vo vymedzenom území a tak sme museli hľadať spôsob ako jednoducho zakončiť. Prvý polčas bol vyrovnaný, no v druhom sa to začalo lámať v náš prospech. Našou agresívnou obranou sme síce nazbierali veľa faulov a tým dovolili súperkám premeniť množstvo TH, no táto obrana nás priviedla k ďalšiemu skvelému výkonu a v závere aj k výhre. V každom zápase všetky dievčatá výborne bránili, no v tomto zápase by som chcela pochváliť Nelku Pollákovú, ktorá mala za úlohu brániť ich najlepšiu hráčku a svojou húževnatosťou jej doslova znepríjemnila minúty na ihrisku.

Výsledok v podobe druhého miesta na turnaji je len čerešnička na torte, za výkony, ktoré dievčatá počas celého turnaja ukazovali. Ďakujeme organizátorom za skvelú organizáciu a turnaj, rodičom za ich energiu a podporu a dievčatám za disciplinovanosť a skvelú reprezentáciu nášho klubu.

 

Hodnotenie turnaja od Terezky Kubánkovej: “Turnaj v Ostrave som si veľmi užila. Hrali sme päť zápasov do ktorých sme išli na 100% a dali sme do nich celé naše srdiečko. Prvý zápas sme hrali proti Alba Berlín, ktorý sme síce prehrali ale bojovali sme až do poslednej minúty a ukázali sme agresívnu obranu a rýchle protiútoky. Po zápase sme sa išli ubytovať. Náš hotel bol nádherný. Na druhý deň sme hrali proti domácim. Zápas bol celkom vyrovnaný no my sme sa nedali zaskočiť a agresívna obrana a rýchle protiútoky sa nám vyplatili a nad Ostravou sme vyhrali sme o 11 bodov. Po zápase sme mali oddych a potom sme išli na diskotéku. Tam sme si zatancovali do sýtosti a keď sme prišli na izbu boli sme veľmi vyčerpané a hneď sme zaspali. Na tretí deň sme išli pred zápasmi do parku kde sme si dali strečing a urobili naše rituály. Pred zápasom s druhým Berlínom sme zatancovali náš haka tanec, ktorý sme vymysleli tak tiež v parku aby sa nás súperky zľakli. No súperky sa cez zápas báli hlavne našej obrany, z ktorej sme získavali loptu a dávali koše. Zápas sme vyhrali o 4 body. Po zápase sme išli na obed a zrelaxovať sa do parku lebo nás čakal zápas s CBK Košice. Síce to bol už druhý zápas v jednom dni nepoľavili sme a hrali sme výborný basket. Zápas sme vyhrali o 39 bodov. Po dvoch zápasoch sme vyhladli a tak sme išli na večeru. Na izbe v hoteli sme si oddýchli lebo na ďalší deň nás čakal zápas s Budapešťou. Tento zápas bol namáhavý no naša agresívna obrana súperky prekvapila a nakoniec sme celý turnaj zakončili výhrou. Myslím si že veľké ĎAKUJEM patrí pani trénerke Miške a Yaje za výbornú podporu, ešte lepšie pokyny no hlavne za každý jeden tréning vďaka ktorým môžeme byť úspešné aj na turnajoch. Rodičom za povzbudzovanie no hlavne mojim spoluhráčkam za výborný výkon lebo každá jedna z nás išla do zápasov na 120 %. Nakoniec sa nám to úsilie vyplatilo a získali sme 2.miesto. Myslím si, že každá jedna z nás si tento turnaj užila. Tak isto som veľmi rada že sa mi podarilo získať ocenenie All stars . Toto ocenenie by som bez svojich spoluhráčok nezískala lebo všetky hrali vynikajúco a každá jedna z nich by si cenu All stars zaslúžila.”


Galéria