BASKETBAL

Hráči zo Serede vyhrali vianočný turnaj!


Zdieľať článok

Dňa 27.12.2023 sa v ŠH Alberta Kudelu v Seredi odohral vianočný turnaj na ktorom sa predstavili družstvá z Trnavy, bratislavského B.S.C. a domácej Serede. Aj napriek tomu, že chlapci majú prázdniny sme sa stretli skoro v plnom počte a mohli sme si tak užiť tento deň plný basketbalu.

Turnaj otvorili naši mladí basketbalisti, ktorí vyzvali rovesníkov z Trnavy. V zápase hrali všetci hráči rovným dielom no o niečo viac sme dali príležitosť našim trom nováčikom, aby ukázali čo v nich je. Chlapci sa chytili hneď od začiatku a čo nás teší je, že ukázali že sa vôbec ničoho neboja.

V druhom zápase sa proti sebe postavili družstvá BK AŠK Slávia Trnava a B.S.C. Bratislava. V tomto stretnutí jasne dominoval tím z Bratislavy, čo sa ukázalo aj na výsledku. B.S.C. hralo naplno a s odhodlaním vyhrať a vytvoriť si charakter lídra turnaja. 

Tretí zápas bol zároveň finálovým zápasom tohto vianočného turnaja Stretli sa v ňom domáci basketbalisti proti rovesníkom z Bratislavy. Naši chlapci vleteli do zápasu veľmi peknou kolektívnom hrou, čo bolo oku lahodiace aj divákom a aj preto sme si vytvorili hneď 10 bodový náskok. Touto hrou sme prinútili súpera aby si zobral oddychový čas a my sme si iba povedali, aby sme neprestali hrať našu hru a tvrdo brániť. Súpera sme k ničomu nepustili, získavali sme jednu loptu za druhou, prihrávali a skórovali. Až na pár momentov sme predviedli velmi kolektívny výkon o ktorý sa snažíme už veľmi dlho. Zápas sme priviedli do víťazného konca a teda sme sa mohli tešiť z celkového prvého miesta tohto vianočného turnaja. 

Konečné umiestnenie:
1. BK LOKOMOTÍVA SEREĎ
2. B.S.C. Bratislava 
3. BK AŠK Slávia Trnava  

Teší nás, že sme mohli zapojiť aj mladších chlapcov (Matea Čapkovič, Jakubka Lobodáša a Šimonka Poláčka) na ktorých sa od januára veľmi tešíme v našom tréningovom procese.

Trénerky: Karin Henčeková, Stanislava Henčeková


Galéria