BASKETBAL

Mladšie minižiačky z BK Lokomotíva Sereď sa stali VICEMAJSTERKAMI SLOVENSKA!!!


Zdieľať článok

Tak a máme to za sebou. Naša premiérová účasť na Majstrovstvách Slovenska mladších mini žiačok nám všetkým dokázala, čo znamená venovať sa niečomu čo nás baví. Naše “seredské rakety” ???? sa rozhodli od prvého zápasu ukázať fanúšikom, že sa počas tých 3 dní bude na čo pozerať. ????????

Čo sa týka basketbalu a nášho herného prejavu na celom turnaji si dovolím tvrdiť, že sme hrali oku lahodiaci basketbal. Plnili sme naše malé ciele a veci, ktorým sme sa celú sezónu venovali, či už v obrane alebo v útoku. Z našich výkonov, ktoré sme podali v zápasoch som veľmi spokojná, pretože sme na ihrisku nechali srdiečko a bojovali sme jedna za druhú doslova do poslednej sekundy. No čo ma osobne na tom celom najviac teší je dojem, ktorý naše rakety na turnaji zanechali. Tú úprimnú radosť z každej minúty na ihrisku, radosť po každom zápase, oslava víťazstva či prehry aj so súperkami, povzbudzovanie sa medzi družstvami navzájom a tá neskutočná vzájomná energia medzi rodičmi a dievčatami je niečo slovami ťažko opísateľné.❤️ 

Svojím prístupom, nastavením a nasadením, ktoré dievčatá mali počas celej sezóny sme sa mohli posledný deň tešiť zo zaslúženej odmeny v podobe striebornej medaily.????

Ďakujeme BKM Bardejov za skvelú organizáciu a atmosféru počas celého turnaja, Linduške Lopašovskej za pomoc a energiu, ktorú venovala dievčatám počas celého turnaja, nášmu vedúcemu družstva, vďaka ktorému bolo vždy všetko zabezpečené a samozrejme všetkým rodičom, ktorí boli najlepšími fanúšikmi počas celej sezóny! ???? Ďakujeme za podporu CVČ ZŠ Juraja Fándlyho Sereď, ktorého členmi sú aj dievčatá kategórie ml.mini žiačky a aj vďaka tomu môžeme trénovať v školskej telocvični s tým najlepším vybavením a takisto ďakujeme za podporu od mesta, akú má len veľmi málo športových klubov na Slovensku a my si to veľmi vážime.

Trénerka: Michaela Sedláčková

Asistentka: Nina Dudonová

????️Komentár Zinky Lopašovskej: Naše prvé majstrovstvá Slovenska sme podľa mňa zvládli výborne. Zápas s Bardejovom bol veľmi vyrovnaný ale hrali sme do poslednej sekundy a nakoniec sme aj vyhrali a radovali sme sa z výhry. V sobotu sme hrali proti Trnave tak ako pravé Sereďanky. Mali sme prieniky do koša, hrali sme hoď a bež a dobre sme bránili. Rodičia nám vymysleli aj SEREĎSKÚ VLNU a náš fanklub nikto neprekričal. V nedeľu sme hrali proti Bánskej Bystrici. Tam sme tiež hrali veľmi dobre a vyhrali sme. Tešili sme sa za 2.miesto a v šatni sme aj pooblievali pani trénerku. Našli sme si tam aj kamarátky zo Žiliny.

????️Komentár Nelky Pollákovej: Bol to veľmi dobrý turnaj, kde sme zažili veľa ťažkých zápasov a zábavy. Veľmi sa mi páčilo, keď nás na začiatku predstavovali ako v NBA a, že sme sa s tímami zo Žiliny a Košíc povzbudzovali a oslavovali každé víťazstvo. Bolo tam veľa divákov aj naši rodičia stále fandili a robili mexické vlny. Zápasy boli vyrovnané a napínavé, tesne sme vyhrali hneď prvý zápas, ale pri druhom s Košicami sme boli málo bojovné a robili sme veľa chýb. Cez polčas nám pani trénerka povedala, čo sme robili zle a začalo sa nám dariť viac, ale súperky sme už nedobehli. Od tohto zápasu sme išli naplno a bolo to vidieť. Za dva dni sme vyhrali všetky tri zápasy a získali sme strieborné medaile. Boli sme veľmi šťastné! Danka a Terka sa dostali medzi najlepšie hráčky a ja som získala titul MVP.


Galéria