Zdieľať článok

Nedeľa 26.3.2023 – 11:00

BK AS Trenčín - BK Lokomotíva Sereď 30:45 (8:6, 18:16, 26:33).

Vaculčiaková 16 (TH 3/1, 1 trojka), Hrnčiariková 6, Holbíková 5 (5/1), Kapošová 4, Lehocká 3 (1 trojka), Rychtáriková 3 (2/1), Žigová 3 (2/0, 1 trojka), Tóthová 3 (1 trojka), Liptáková 2 (2/2), Donayová a Kalinaiová. Trestné hody družstvo 14/5, 4 trojky.

Komentár Sabiny Kapošovej k zápasu: „V nedeľu sme odohrali zápas proti Trenčínu. V úvode zápasu sme sa nevedeli presadiť cez zónovú obranu. V niektorých momentoch sme si nevedeli dať presnú prihrávku alebo sme neboli moc agresívne. Po polčase sme prišli na ihrisko s väčším sebavedomím a s cieľom vyhrať zápas. Začali nám vychádzať systémy, mali sme viac pokusov na strelu, ktorá bola úspešná, chodili sme viac na doskoky. S týmto nasadením sa nám podarilo vyhrať zápas.“

V ďalšom stretnutí našej nadstavbovej časti sme sa predstavili v Trenčíne. Úvod zápasu patril nášmu družstvu, keď sme sa tromi košmi v tretej minúte stretnutia ujali vedenia. Následne domáce družstvo zastabilizovalo obranu a my sme kopili nevynútené chyby jednu za druhou. K tomu sa pridala strelecká nemohúcnosť, nedisciplinovanosť hráčok a zrazu sme v polovici druhého dejstva prehrávali 11:6. Do konca prvého polčasu sme aspoň začali pracovať v obrane a tým sa skóre vyrovnalo a na polčasovú prestávku sme išli len s 2-bodovým mankom. Priamo smerované myšlienky z polčasovej prestávky nakopli naše družstvo, ktoré začalo byť ešte viac aktívne v obrane, ktorou sme súperovi dovolili len 12 bodov za druhý polčas a to bol kľúč k tomu, že sa nám podarilo odísť z tohto zápasu s víťazstvom. Toto víťazstvo nás znovu priblížilo k baráži o postup na Majstrovstvá Slovenska. Treba ale povedať, že výkon v tomto zápase zďaleka nebol taký aký chceme. Zápas mal aj niekoľko pekných momentov napr. prácu Cleo v podkošovom priestore na útočnej polovici, ďalekonosnú trojku Emily, 2 monštruózne bloky v jednom slede v podaní Niny, ale to čo dala v Trenčíne Zuzka, zato klobúk dole a ĎAKUJEM. Jasne všetkým vyslala signál, že za družstvo bude bojovať aj na hranici nielen fyzických, ale aj psychických síl.

Tréner: Martin Bosý