Kadeti úžasne zvládli dva náročné zápasy na horúcich palubovkách Žiaru a Košíc

Sobota 18.3.2023

BK MŠK Žiar nad Hronom - BK Lokomotíva Sereď 72:76 (18:19, 33:36, 50:59)

Náhlik 28 (3 trojky, 9 REB), Majerník 16 (12 REB), Seman 10 (10 REB), Sárkány 9, Truong 6, Kapustík 4 (8 REB), Dobiš 3 (1 trojka), Harčár 0

Družstvo: Streľba z poľa 26/77 (34%), TH 20/28 (71%), 3PT 4/28 (14%)

Komentár trénera Patrika Sarnu: Na zápas v Žiari nad Hronom sme nastúpili v úzkej rotácii bez Kissa, Mizeru, Kuníčka a Mizeríka a preto sme nemohli očakávať jednoduchý zápas. Prvý polčas sa nám nedarilo jednoducho presadzovať. Náš prechod do útoku bol pomalý a taktiež sme si vôbec neposúvali loptu. Všetko sme chceli predriblovať jeden proti 5 a to malo za následok žalostnú streľbu z poľa (viď. vyššie). Napriek tomu sme boli stále v miernom vedení a držali zápas pod kontrolou. Akonáhle sme sa mohli spoľahnúť na zodpovednú obranu, vytvorili sme si mierny náskok. Záver zápasu bol pomerne nervózny, súper sa doťahoval a posudzovanie sporných situácii čo je aut, rozskok alebo úmyselný faul bolo niekedy až dych berúce, no pri najmenšom diskutabilné. Ukázali sme však veľkú cieľavedomosť a víťazstvo sme si postrážili.

Komentár Andreja Náhlika: Zápas proti Žiaru, kde sme nastúpili iba v 8 člennej rotácii bol egálový počas všetkých štyroch štvrtín. Mohlo to byť inak, keby sme lepšie bránili, no nakoniec sme si udržali 4 bodové vedenie a zápas vyhrali.

Nedeľa 19.3.2023

RIM Basket Košice - BK Lokomotíva Sereď 73:74 (14:12, 40:29, 49:54)

Majerník 18 (9 REB), Náhlik 16 (3 trojky, 8 REB), Kuníček 11 (1 trojka), Sárkány 10 (8 AST), Truong 10 (2 trojky), Kapustík 4, Seman 3 (7 REB), Dobiš 2, Harčár 0

Družstvo: Streľba z poľa 31/73 (42%), TH 6/15 (40%), 3PT 6/27 (22%)

Komentár trénera Patrika Sarnu: Zápas v Košiciach sme nezačali vôbec dobre. Boli sme príliš ustráchaní, v obrane sme hrali pasívne, báli sme sa čokoľvek spraviť aby nebol odpískaný faul. Práve to bol dôvod, prečo sme všade meškali a faulov narobili ešte viac, než keby sme hrali agresívne ako vždy. Postavili sme súpera na koňa a stratili sme všetko sebavedomie. V útoku sme zahodili asi 7 jasných šancí z pod koša. V druhom polčase sme začali hrať opäť našu hru, niekoľko úspešných obrán, trojka z protiútoku a boli sme naspať v zápase. Tretiu štvrtinu sme jasne ovládli, súper ale bojoval až do konca všetkými dostupnými zbraňami. V priebehu štvrtej štvrtiny sa nám vyfaulovali traja hráči, ďalší mal 4 a ďalší dvaja po tri fauly. Už tak úzka rotácia sa ešte zúžila a súper náskok postupne skresával. Tentokrát sme sa už ale nenechali ničím zlomiť a z Košíc sme ukradli ďalšie dva veľmi cenné body.

Komentár Mira Truonga: V nedeľu sme do zápasu vstupovali s vedomím, aký dôležitý a zároveň ťažký zápas nás čaká. Prvý polčas sme hrali vyrovnanú hru len kvôli našim základným chybám a nedôslednosti v obrane. Počas druhej štvrtiny nám súper bodovo ušiel a tak sme išli na polčasovú prestávku do šatne v nepriaznivom stave 40:29. Po polčase sa ale všetko zmenilo. Podarilo sa nám dostať sa späť do zápasu čo malo za následok obrat zápasu v náš prospech a znovu sme sa utvrdili v tom, že ak chceme vyhrať zápas, musíme zabrať najskôr v obrane.

Tréner: Patrik Sarna

Asistentka trénera: Karin Henčeková