BASKETBAL

Mladší žiaci vyhrali oba víkendové zápasy


Zdieľať článok

Šinter BAsket - BK Lokomotíva Sereď 34:46 

BK Lokomotíva Sereď - Basketbalový klub Pezinok 62:45 

K zápasom sa vyjadril Lukáš Perička: Od začiatku zápasu proti Šinteru sme vyhrávali. Druhý polčas už bol veľmi vyrovnaný, ale udržali sme si náskok z prvého polčasu a vyhrali sme. Druhý zápas proti Pezinku bol tiež vyrovnaný. Získať mierny náskok sa nám podarilo až počas druhej štvrtiny. Ani po polčasovej prestávke sme sa nevzdávali a stále sme bojovali. Mali sme väčšiu bojovnosť ako súper a chceli sme viac vyhrať, čo sa nám nakoniec aj podarilo.

K zápasom sa vyjadril Lukáš Orgoník: Obidva zápasy boli dosť napínavé, ale nakoniec sme ich vyhrali. Zápas so Šinterom sme hrali dobre, kolektívne a mali sme veľa pekných akcií. Hrali sme trochu tvrdšie ako súper čakal. Podarilo sa nám dať aj tri trojky. V týchto zápasoch sa mi darilo. 

Dňa 18.3.2023 naši chalpci odohrali dva výborne zápasy. Prvý zápas sme si zmerali sily s chlapcami zo Šinteru Bratislava. Do zápasu sme vstúpili s nasadením a odhodlaním podať čo najlepší výkon. Darilo sa nám od začiatku až po koniec, pretože chlapci počúvali pokyny trénera, podporovali sa a hrali kolektívny basketbal. Druhý zápas sme odohrali proti tímu Pezinok. Hneď od začiatku sme vedeli, že tento zapas bude náročnejší a chlapci boli pripravení sa pobiť o každú sekundu na ihrisku. Po tretiu štvrtinu bol zapas vyrovnaný, no po nástupe na poslednú štvrtinu sa nam začalo dariť ešte viac a zápas sme dotiahli do šťastného konca. Chlapci hrali konečne kolektívne, či už na lavičke alebo na ihrisku, nebáli sa ísť do koša či zariskovať v obrane.

Tréner: Matej Grill

Asistentka trénera: Lilly Vaňovčeková


Galéria