Zdieľať článok

Sobota 11.3.2023 – 17:00

BK Lokomotíva Sereď – BKM Bardejov 109:30 (24:13, 52:17, 81:24)

Lopašovská 18 (TH 5/4), Vaculčiaková 18 (3/2), Holbíková 15 (1 trojka), Liptáková 13 (1/1), Tóthová 8 (2/0), Donayová 8, Kapošová 7 (2/1), Rychtáriková 7 (4/3), Lehocká 6, Hrnčiariková 6 a Žigová 4. Trestné hody družstvo 17/11, 1 trojka.

Komentár Niny Tóthovej k zápasu: “V sobotu sme odohrali zápas s BKM Bardejov, do zápasu sme vstúpili s dobrou energiou s cielom porazit súpera. V zápase sme hrali tímovo, chodili sme na útočné aj obranné doskoky, pomáhali sme s v obrane a dávali sme rýchle koše. Zápas sme dotiahli až do víťazného konca.“

V ďalšom stretnutí nadstavbovej časti našej súťaže sme privítali na domácej palubovke družstvo z Bardejova. Našou úlohou stále zostávalo to, aby sme pôsobili ako enormne pracujúce družstvo, ktoré má rýchly prechod do útoku. Od úvodu stretnutia sme jasne dominovali aj keď treba povedať, že po úvodnom dejstve sme museli dať omnoho väčší dôraz na obranné činnosti. Od druhej štvrtiny sme ovládli priebeh zápasu na oboch stranách ihriska. Teší nás tímový výkon družstva a to, že sme o krôčik bližšie k nášmu cieľu.

Nedeľa 12.3.2023 – 9:30

BK Lokomotíva Sereď – ŠKBD Spišská Nová Ves 72:37 (23:8, 43:20, 58:28)

Žigová 14 (TH 8/4), Liptáková 10, Vaculčiaková 9 (4/4, 1 trojka), Lopašovská 7 (2/1), Hrnčiariková 7 (1 trojka), Tóthová 7 (1 trojka), Holbíková 5 (4/1), Rychtáriková 5 (1 trojka), Kapošová 4, Donayová 2 a Lehocká 2. Trestné hody družstvo 18/10, 4 trojky.

Komentár Emily Žigovej k zápasu: „V nedeľu sme odohrali tretí zápas proti ŠKBD Spišskej Novej Vsi. Do zápasu sme vkročili s dobrým nasadením poraziť súpera. Hneď zo začiatku sme dobre bránili a dávali ľahké koše, mali sme obranné aj útočné doskoky a spolupracovali sme či už v útoku alebo obrane. Bohužiaľ v druhej štvrtine sa nám zranil náš stroj na doskoky Linda Lopašovská. Aj keď nám tam veľmi chýbala, dotiahli sme to do víťazného konca a všetky jej prajeme skoré uzdravenie.“

V nedeľnom stretnutí proti Spišskej Novej Vsi sme vleteli do úvodu stretnutia ako hurikán a po 3 minútach svietilo na tabuli skóre 14:2. Dali sme teda jasne najavo kto bude držať opraty zápasu vo svojich rukách. Už úvodné dejstvo prinieslo veľmi potešiteľný rozdiel v skóre v náš prospech. Čo nás tešilo viac bolo to, že náš herný prejav bol odhodlaný a priblížil sa k tomu ako chceme v zápasoch vyzerať. Druhá štvrtina priniesla moment kedy všetko v hale stíchlo a upriamilo pozornosť na našu Lindu, ktorej zranenie prerušilo priebeh stretnutia. Našu energiu a aktivitu to prirodzene mierne pribrzdilo no zápas sme aj tak zaslúžene dotiahli do víťazného konca. Dievčatá treba pochváliť za prístup a kolektívny výkon v oboch zápasoch. Linde prajeme čo najrýchlejší návrat medzi nás. Aj keď to bude zatiaľ len tým, že nás príde pozrieť. Je nenahraditeľnou súčasťou nášho družstva. Spoluhráčku, ktorá vás povzbudzuje, tlieska vám, pokrikuje na vás ( v dobrom) aj keď sama čaká na príchod sanitky, chce mať v družstve každý!

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková