BASKETBAL

Mladšie minibasketbalistky si priniesli z Myjavy dve víťazstvá


Zdieľať článok

Sobota 18.2.2023 - Mladšie minižiačky U11 

TJ Spartak Myjava – BK Lokomotíva Sereď 25:29

TJ Spartak Myjava – BK Lokomotíva Sereď 30:41

V sobotu sme odohrali ďalšie 2 zápasy na súperovej palubovke v Myjave.

Prvy zápas bol vyrovnaný a bojovalo sa o každú loptu. Úlohou dievčat v zápase bolo zrýchliť našu hru a využívať prihrávky do rýchleho protiútoku. To sa nám darilo. Čo sa nám darilo menej bola strelecká úspešnosť spod koša, kde sme viacero šancí nepremenili. Veľmi pozitívne však je, že dievčatá sa snažia si osvojiť tento štýl hry, ktorý chceme hrať. Ak sa k tomu pridá aj istota v zakončeniach, budeme zas o kúsok úspešnejší.

V druhom zápase sme sa pred aj počas zápasu rozprávali viac o obrane, o správnom postoji a zodpovednosti za svoju hráčku. Dievčatá dokázali vynikajúco ubrániť súperove hráčky a svojou snahou a bojovnosťou sa mohli radovať aj z druhého víťazstva. Chválim dievčatá za prístup a odhodlanie, vďaka ktorému sa každým tréningom a každým zápasom zlepšujú. Ďakujeme aj našim skvelým rodičom za podporu a povzbudzovanie počas oboch zápasov. 

Trénerka: Michaela Sedláčková

Komentár Juliany Mizeríkovej:

"Zápas s Myjavou bol veľmi napinavý, bol skoro vyrovnaný. Začali sme s veľmi dobrým štartom, ale nedarilo sa nám premieňať strely, pretože sme neboli zvyknuté na ich koše. Mohli by sme sa viacej hádzať po lopte a zlepšiť presné prihrávky. Mali sme veľkú podporu od rodičov a našej trénerky. Snažili sme sa čítať hru a nefaulovať. Nakoniec sme zápas ukončili víťazstvom."

Komentár Hanky Vrtíkovej:

"Na začiatku zápasu sme sa snažili dodržiavať pokyny pani trénerky, hlavne moc nefaulovať, veľa brániť a robiť finty, čo sme sa naučili na tréningoch. Darilo sa nám vypichnúť loptu a ku koncu prvého zápasu nám padali koše. Musíme sa zlepšiť v obrane a každá poriadne brániť svoju hráčku a pomôcť aj svojej spoluhráčke. Boli to napínavé zápasy až do konca, ktoré sa nám podarilo vyhrať, z čoho sme sa veľmi tešili. Ďakujeme pani trénerke."


Galéria