BASKETBAL

Kadetky sa zúčastnili na ďalšom medzinárodnom turnaji EGBL v Litve, konkrétne v Anykščiai


Zdieľať článok

Družstvo kadetiek vycestovalo v dňoch 9.2. – 12.2.2023 na ďalšie kolo európskej dievčenskej basketbalovej ligy (EGBL) kategórie U16 do Litvy. Turnaja sa zúčastnilo 8 družstiev z rôznych krajín Európy. Keďže sme sa v Litve stretli s družstvami našej skupiny a s družstvami skupiny, ktorú sme ešte nemali možnosť vidieť, tak sme mali veľké očakávania koľko skúseností nás čaká. Všetko naznačovalo, že družstvá na tomto turnaji budú mať ešte väčšiu kvalitu ako na tom prvom v Estónsku. Po príchode do Rigy nás ešte čakal presun autami do dejiska tohto turnaja. Tento basketbalový sviatok mal pre nás nabitý program viac než dosť. Vo štvrtok po príchode sme otvorili turnaj zápasom proti Bertanu Valmieras BS (Lotyšsko). V piatok na obed sme nastúpili proti BS Ridzene (Lotyšsko) a večer sme si zmerali sily s MOBI Kyiv. V Sobotu tesne po obede na nás čakala reprezentácia Litvy do 15 rokov a večer zasa zatiaľ neporazené družstvo Daugavpils SS (Lotyšsko). V nedeľu sme odohrali posledný zápas proti družstvu z Lotyšska, konkrétne BS Riga/Centrs.

K turnaju sa vyjadrila Kristína Liptáková, ktorá získala ocenenie pre najlepšiu hráčku nášho družstva: „Štvrtok sme vycestovali na európsky turnaj EGBL. Po dlhej ceste sme museli odohrať náš prvý zápas proti lotyšskému týmu Bertans BS. V tomto zápase sme robili veľa zbytočných chýb a nebránili sme tak ako to od nás tréner vyžadoval. V piatok sme odohrali 2 zápasy. Prvý zápas sme hrali proti ďalšiemu lotyšskému týmu BS Ridzene. Podľa mňa sme v tomto zápase chodili viac na doskok a hrali sme tímovejšie. Druhý zápas sme odohrali proti BC Mobi. V tomto zápase sme boli odhodlané bojovať aj sme lepšie bránili a mali sme viac rýchlych protiútokov, no aj tak ukrajinský tým nás porazil. V sobotu sme hrali zápas s reprezentačným týmom U15LTU. Naše súperky nás v tomto zápase poriadne potrápili ale aj napriek tomu sme sa nevzdali a bojovali až do konca. Večerný zápas proti Daugavpils sme neodohrali až tak dobre pretože sme mali veľa stratených lôpt a v obrane sa nám taktiež nedarilo. Posledný zápas sme hrali proti súperkám z Litvy. V tomto zápase sme v prvých minútach hrali vyrovnanú hru no po druhej štvrtine sme robili veľa chýb a nebránili sme agresívne a to náš súper využil. Z tohto turnaja sme si odniesli veľa skúseností a mimo zápas sme si urobili úžasné zážitky.“

Štvrtok 9.2.2023 – 19:30

BK Lokomotíva Sereď – Bertanu Valmerias BS (Lotyšsko) 31:78 (10:20, 17:40, 21:62)

Vaculčiaková 14 (TH 5/2), Tóthová 6 (2/1, 1 trojka), Kapošová 4, Holbíková 2, Fogelová 2, Lehocká 2 (4/2), Donayová 1 (2/1), Liptáková a Rychtáriková. Trestné hody družstvo 13/6, 1 trojka.

http://www.egbl.eu/competitions/...

Piatok 10.2.2023 – 13:30

BS Ridzene (Lotyšsko) – BK Lokomotíva Sereď 66:21 (11:8, 32:14, 44:20,)

Vaculčiaková 7 (TH 5/3), Tóthová 5 (1 trojka), Liptáková 4 (2/1, 1 trojka), Donayová 4, Lehocká 1 (2/1), Holbíková, Rychtáriková, Kapošová (2/0) a Fogelová. Trestné hody družstvo 11/5, 2 trojky.

http://www.egbl.eu/competitions/...

Piatok 10.2.2023 – 18:0

BK Lokomotíva Sereď – MOBI Kyiv (Ukrajina) 44:62 (10:26, 20:37, 34:52)

Vaculčiaková 22 (TH 10/5, 3 trojky), Liptáková 10 (2/2), Lehocká 6 (5/1, 1 trojka), Tóthová 4 (4/2), Rychtáriková 2 (2/2), Holbíková (8 doskokov), Donayová, Fogelová a Kapošová. Trestné hody družstvo 27/12, 4 trojky.

http://www.egbl.eu/competitions/...

Sobota 11.2.2023 – 13:30

U15W LTU (Litva) – BK Lokomotíva Sereď 68:34 (21:3, 31:17, 52:22)

Vaculčiaková 12 (TH 3/3, 1 trojka), Lehocká 8 (5/1, 1 trojka), Liptáková 7 (1/1), Tóthová 5 (1/1), Holbíková 2, Rychtáriková, Donayová, Kapošová a Fogelová. Trestné hody družstvo 10/6, 2 trojky.

http://www.egbl.eu/competitions/...

Sobota 11.2.2023 – 18:00

BK Lokomotíva Sereď – Daugavpils SS 32:78 (9:24, 13:40, 24:61)

Vaculčiaková 8 (TH 2/1, 1 trojka), Kapošová 6, Lehocká 5 (2/1), Tóthová 4 (2/3), Holbíková 3 (2/1), Liptáková 2, Donayová 2, Fogelová 2 a Rychtáriková. Trestné hody družstvo 9/5, 1 trojka.

http://www.egbl.eu/competitions/...

Nedeľa 12.2.2023 – 9:00

BS Riga/Centrs - BK Lokomotíva Sereď 66:42 (18:16, 43:21, 54:29)

Lehocká 12 (TH 6/2, 2 trojky), Vaculčiaková 8 (1/1, 1 trojka), Liptáková 6, Tóthová 5 (1 trojka), Kapošová 4, Holbíková 3 (2/1), Donayová 2, Rychtáriková 2 a Fogelová. Trestné hody družstvo 10/4, 4 trojky.

K nášmu druhému vystúpeniu na medzinárodnej scéne sa vyjadrila aj Hana Rychtáriková: „Náš prvý zápas sme odohrali vo štvrtok proti lotyšskému tímu Bertans BS. Počas zápasu sme robili veľa zbytočných chýb a to naše súperky využili. V piatok nás čakali 2 zápasy. V zápase proti taktiež lotyšskému tímu BS Ridzene sme podľa mňa v útoku hrali tímovejšie a agresívnejšie ako prvý zápas, no v obrane sme si naopak pomaly vypomáhali a súperky nás ľahko porážali v súbojoch 1 na 1. Do druhého zápasu sme prišli s odhodlaním potrápiť naše ukrajinské súperky. Hrali sme vyrovnaný zápas no nestačili sme na nich. V sobotu ráno sme odohrali zápas s kvalitným súperom z Litvy. Hneď od začiatku stretnutia zobrali naše súperky zápas do svojich rúk a rozhodli o jeho výsledku. Nám sa počas zápasu nedarilo premieňať body, ale napriek tomu sme sa nevzdávali a snažili sme sa nabrať čo najviac skúseností. Večer sme odohrali zápas proti Daugavpils, proti ktorým sme mali veľa nepresných prihrávok a stratených lôpt, preto naše súperky dávali jednoduché koše. V tomto zápase sme mali aj pekné a úspešné útoky. Posledný zápas sme odohrali so súperkami z Lotyšska. Prvú štvrtinu sme hrali vyrovnanú hru, pretože sme získavali lopty z agresívnej obrany a tak sme zakončovali jednoduché koše. No potom sme začali opäť robiť chyby a naša obrana bola pomalá a to naše súperky využili. Z tohto turnaja si naše družstvo odnáša veľa skúseností a veľa nových zážitkov.“

Turnaj, ktorý sme s našim družstvom absolvovali nám poskytol neuveriteľné množstvo skúseností. Tak isto nám ponúkol pohľad na družstvá, ktoré hrajú basket na tak vyspelej úrovni a všetko v tak obrovskej rýchlosti, ktoré nám sú cudzie. Realizácia jednotlivých činností nám otvárala nielen oči, ale aj ústa. Každopádne my nie sme na týchto turnajoch v pozícii kedy ideme zápasy vyhrávať a už vôbec nie v pozícii favorita. Svedčí o tom aj samotná bilancia 0 výhier a 6 prehier. No ak si dievčatá odnesú z tohto turnaja množstvo skúseností, ktoré sú im ponúknuté, tak to má význam. Môžu nás mrzieť priebehy prvých dvoch zápasov kedy bojovnosť nášho družstva rapídne klesla po prvej štvrtine a my sme akceptovali a prijali to, že prehráme, dokonca to miestami vyzeralo tak, že nám je jedno akým rozdielom. Po tímovom rozhovore pred tretím zápasom sme si zdôraznili, že to sa už nebude opakovať. Zrazu, keď sme sa otriasli po úvodnom dejstve tretieho zápasu s ukrajinským celkom (postup do superfinále) z toho bol vyrovnaný priebeh stretnutia. Samozrejme, že keď nám chýbajú hráčky zo základnej rotácie tak je to pre naše družstvo citeľné a niekoľko násobne viac na takomto turnaji. Stále si ale myslím, že v dievčatách a to vo všetkých, je ďaleko viac ako nám niekedy ukazujú.

Potešiteľný je fakt, že takú porciu zápasov, ktorú sme absolvovali na tomto turnaji v tak úzkej rotácii deviatich hráčok, sme fyzicky zvládli. Pri absencii Emily, Lindy, Cleo a Barbi dostala možnosť s nami vycestovať aj naša Nina Fogelová (2009). Tejto možnosti sa chopila tak ako sa patrí a svojim nasadením nám robila veľkú radosť.

Najužitočnejšou hráčkou nášho družstva sa stala Kristína Liptáková. ????

Pre nás všetkých je víťazstvo to, že sme mali možnosť si z tohto turnaja odniesť ten „plný kufor“ skúseností, ktoré následne môže každá jedna hráčka využiť v osobnostnom alebo basketbalovom rozvoji. Družstvo tieto skúsenosti môže zúročiť v domácej súťaži. Trošku ma mrzí, že sociálne siete neboli zaplavené fotkami a videami z haly ako sledujeme zápasy a učíme sa aj pozeraním zápasov, sledovaním hráčok, ale kadejakými inými videami, čo s basketbalom nemajú nič spoločné. Každopádne zážitkov máme z tohto turnaja všetci viac než dosť a tešíme sa na ďalší a pre nás záverečný turnaj tejto súťaže, ktorý sa koná 2. – 5.3.2023 na tom istom mieste v Litve.

V mene celého družstva by som chcel poďakovať rodičom a rodinným príslušníkom, ktorí sa akýmkoľvek spôsobom pričinili a pomohli nám s logistickým zabezpečením a organizáciou pri zúčastnení sa na tomto turnaji. Poďakovanie Vám patrí aj za podporu, či už priamo na mieste alebo doma pri obrazovkách. Veľká vďaka je smerovaná aj k nášmu klubu BK LOKOMOTÍVA SEREĎ.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Patrik Sarna


Galéria