BASKETBAL

Druhé kolo mikroligy pre naše najmenšie basketbalové nádeje


Zdieľať článok

Mikroligové turnaje sú vždy veľkou oslavou basketbalu. Stretávajú sa na nich tie najmenšie basketbalistky a basketbalisti. Ich cieľom je vzbudiť u detí záujem o basketbal, spoznať hráčov z iných klubov, užiť si veľa zábavy a odniesť si množstvo skúseností. Presne v tomto duchu sa nieslo aj druhé kolo tejto súťaže. Náš klub sa do neho zapojil opäť so všetkými tromi družstvami. Dve dievčenské družstvá hostili súperky z Trnavy na domácej palubovke a chlapci vycestovali do Bratislavy. Máme veľkú radosť z toho, že na druhom mikroligovom turnaji reprezentovalo náš klub a mesto Sereď až 55 malých basketbalistiek a basketbalistov!

Mikroliga chlapci – skupina C

Tretiu januárovú sobotu vycestovali chlapci mikroligisti na turnaj do Bratislavy. Zahrali si proti družstvám Strojar Malacky, MIBA Záhorská Bystrica a B.S.C. Lachova. Chlapci odohrali 3 veľmi dobré zápasy a všetci si s chuťou a dosýta zahrali. Je na nich vidieť, že sa zlepšujú a, že ich basketbal veľmi baví. Nakoniec bola sladká bodka pri ktorej si chlapci zasúťažili o cukríky, ktoré si rozdali a zjedli.

Tréneri: Stanislava Henčeková a Martin Bosý

Mikroliga dievčatá – skupina A

Poslednú januárovú nedeľu sa uskutočnilo v sereďskej Sokolovni ďalšie kolo mikroligy. Naše dve mikroligové družstvá – BK Lokomotíva Sereď červení a bieli privítali družstvo z AŠK Slávia Trnava. Tentokrát Sereď reprezentovalo 41 basketbalistiek, z čoho máme obrovskú radosť!!! Počas turnaja sa odohrali zápasy v skvelej atmosfére a zaplnenej Sokolovni, ktoré striedali už známe súťaže. S úsmevom a radosťou sme zakončili basketbalovú nedeľu a už sa všetci veľmi tešíme na ďalšie kolo!

Tréneri: Michaela Sedláčková a Miloš Procházka

Ďakujeme všetkým rodičom za podporu a výbornú atmosféru, ktorú na turnajoch vytvárajú. Našim hráčkam a hráčom gratulujeme k ich ďalším basketbalovým skúsenostiam a už teraz sa veľmi tešíme na ďalšie kolo! 


Galéria