BASKETBAL

Mladšie mini dievčatá si pripisujú dve víťazstvá


Zdieľať článok

Mladšie mini žiačky U11 

Sobota 21.1.2023


BK Lokomotíva Sereď - ŠBK Šamorín 21:19
BK Lokomotíva Sereď - ŠBK Šamorín 39:34


V sobotu sme privítali na domácej palubovke družstvo zo Šamorína. Po dlhšej zápasovej prestávke, sme sa veľmi tešili na ďalší ligový zápas. Už vstup do zápasu nám ukázal, že nás čakajú dva výborné zápasy. Na začiatku sme si upresnili na čo sa chceme zamerať a tým bola aktivita a agresivita v obrane. Touto snahou sme dokázali získať lopty a nasledoval rýchly prechod do útoku. K tomu všetkému nás sprevádzalo šťastie a dokázali sme premeniť aj strelecké pokusy za 3 body. V druhom zápase sme mali výborný vstup, kde sme si vytvorili náskok, ktorý sa držal do polovice 4 štvrtiny. Potom dievčatá zo Šamorína získali dobrou obranou lopty pri vyhadzovaní a zápas sa zdramatizoval. Po napínavom závere vypukla obrovská radosť na našej strane. Energia, ktorú vkladajú dievčatá do zápasu, či do povzbudzovania je neskutočná. Výkon aký podali v zápase, je pre ne veľká odmena za ich tréningové nasadenie! 
Trénerka: Michaela Sedláčková

Nella Poláková (1.zápas): 
Šamorín je silný súper preto sme vedeli, že zápas bude ťažký. Od začiatku sme ale všetky bojovali, robili sme to čo sme sa naučili na tréningoch, hrali tímovo a dobre bránili. Bolo to vyrovnané ale v závere sme ešte zabojovali a vyhrali. Bol to super pocit.

Zina Lopašovská (2.zápas):
Výhra prvého zápasu nás nabudila a do druhého zápasu s dievčatami zo Šamorína sme vstúpili rýchlou a odvážnou hrou, ktorou sme si v prvej štvrtine dokázali vytvoriť bodový náskok. Bojovnosťou a plným nasadením počas celého zápasu sa nám víťazstvo podarilo udržať až do konca, aj keď v poslednej štvrtine sa súperovi podarilo znížiť bodový rozdiel .Každým jedným tréningom sa však učíme nové veci a na ihrisku si to užívame aj vďaka našej milej pani trénerke Miške.


Galéria