BASKETBAL

Seredskí basketbalisti si vybojovali 2. miesto na turnaji stredoeurópskej mládežníckej basketbalovej ligy v Poľsku!

Zdieľať článok

Piatok 9.12.2022

1. zápas

MŠK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 50:98 (7:13, 32:29, 39:66)
Náhlik 27, Majerník 17, Kapustík 12, Kuníček 11, Kiss 9, Mizera a Hrubý po 6, Sárkány a Truong po 3, Dobiš a Mizerík po 2. Družstvo: Streľba z poľa 40/87 (46%), TH 10/21 (47,5%), 3PT 8/22 (36,5%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal ANDREJ NÁHLIK!

Tréner Patrik Sarna: "Na druhom turnaji CEYBL U17, tentokrát v Poľskom meste Ostrów Wielkopolski odohralo naše družstvo ďalšiu porciu medzinárodných zápasov. V prvom zápase proti Slovákom zo Žiaru nad Hronom sme sa dlho nevedeli dostať do herného tempa. Zvykali sme si na nové prostredie a najmä tvrdšie obruče, z ktorých nám v prvom polčase vypadlo úplne všetko. Vyzeralo to tak, že zápas sa bude rozhodovať až v posledných minútach, no po timeoute, v polovici tretej štvrtiny sa začal karneval na ktorý nedokázal súper absolútne zareagovať. Akoby si zrazu všetko sadlo na svoje miesto, v obrane sme získali niekoľko lôpt v rade, v útoku lopta lietala prakticky bez driblingu a Andrej Náhlik sa tromi trojkovými strelami v rade odtrhol z reťaze. 5 minútový úsek sme vyhrali 24:2 a tak sa zápas v poslednej štvrtine už prakticky iba dohrával."

2. zápas

Science City Jena - BK Lokomotíva Sereď 57:110 (16:33, 30:61, 47:82)
Náhlik 23, Majerník 17, Hrubý 16, Kiss 14, Kuníček 13, Kapustík a Mizera po 8, Dobiš 7, Truong 4. Družstvo na polčas: Streľba z poľa 44/95 (46%), TH 17/22 (77%), 3PT 5/24 (21%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal MATÚŠ KAPUSTÍK!

Tréner Patrik Sarna: "V druhom zápase proti mladšiemu súperovi z Nemecka sme podali dominantný výkon a od začiatku až do konca, sme jasne diktovali tempo hry. V tomto dueli treba pochváliť aj individuálny výkon Jana Hrubého, ktorý sa pevne chopil svojej šance na ihrisku a k agresívnej obrane prispel aj 16timi bodmi."

Sobota 10.12.2022

3. zápas

BK Lokomotíva Sereď - Sršni Písek 58:69 (11:19, 22:35, 39:51)
Náhlik 21, Majerník 10, Kuníček 9, Mizera 8, Sárkány 6, Kapustík 4. Družstvo: Streľba z poľa 22/66 (34%), TH 8/11 (73%), 3PT 6/24 (25%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal ANDREJ MAJERNÍK!

Tréner Patrik Sarna: "Druhý deň ráno nás čakal jednoznačne najkvalitnejší súper ligy, Sršni Písek. Odohrali sme výborné stretnutie, v ktorom sa rozhodovalo o výsledku až v samotnom závere. Jediné, čo nás môže mrzieť je, že sme nepristúpili koncertovane k takému dôležitému zápasu od začiatku. Súper bol pripravený oplatiť nám porážku z prvého turnaja a my sme si mysleli, že to pôjde akosi samo. Po niekoľkých minútach sme prehrávali dvojciferným rozdielom a neostávalo nám nič iné ako sa spamätať a začať bojovať."

4. zápas

BK Lokomotíva Sereď - Vienna D.C. Timberwolves 79:59 (21:24, 51:32, 60:41)
Náhlik 21, Sárkány 16, Mizera 9, Kuníček 8, Kiss 7, Majerník 6, Truong 4, Kapustík, Dobiš, Mizerík a Hrubý po 2. Družstvo: Streľba z poľa 36/81 (44,5%), TH 2/2 (100%), 3PT 5/20 (25%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal RICHARD SÁRKÁNY!

Tréner Patrik Sarna: "Štvrtý zápas za dva dni poznamenala značná únava, ktorá nás prinútila poľaviť v koncentrácii a to malo za následok množstvo nepresností. Opäť vďaka niekoľkým skvelým úsekom sa nám podarilo od súpera odpútať a zápas doviesť do úspešného konca."

Nedeľa 11.12.2022

5. zápas

ORLEN Akadamia BM Stal – BK Lokomotíva Sereď 65:77 (16:20, 32:38, 58:57)
Kuníček 25, Náhlik 16, Sárkány 15, Dobiš 7, Majerník a Truong po 6, Kapustík 2. Družstvo na polčas: Streľba z poľa 29/71 (41%), TH 16/28 (57%), 3PT 3/24 (12,5%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal PETER KUNÍČEK!

Tréner Patrik Sarna: "Celý turnaj uzatváral v nedeľu náš posledný zápas proti domácim. Tento duel bol úplne odlišný, ako všetky predošlé. Zatiaľ, čo sa počas turnaja hralo pomerne tvrdo a mierne fauly sa vôbec neriešili, v tomto zápase bol faul prakticky každý jeden kontakt. Pre porovnanie, za celý predošlí zápas sme vystrelili 2 trestné hody, v tomto 28 trestných hodov a súper ešte o niečo viac! Posledná štvrtina bola preto veľmi zaujímavá, keďže už do zápasu sme vstupovali bez Tomáša a Jana, v prvom polčase vypadol Majerník a v tretej štvrtine Mizera. Do štvrtej štvrtiny sme vstupovali teda so siedmimi použiteľnými hráčmi,
z čoho štyria na ihrisku mali po 4 fauly. V hlavách sme však záver zápasu zvládli náramne a z turnaja si odnášame bilanciu 4-1 a skvelé druhé miesto."

"Na záver chcem veľmi pekne poďakovať rodičom Matúša Kapustíka, ktorí nielen, že nás do Poľska odviezli, ale celú dobu nám pomáhali a podporovali nás!!"

Medzi päť najlepších hráčov turnaja sa prebojoval ANDREJ NÁHLIK. Andrej sa zároveň stal najlepším strelcom celého turnaja. Počas piatich zápasov nastrieľal 108 bodov, t.j. jeho priemer je 21,6 bodu na zápas!!!!!

Prinášame Vám Andrejové vyjadrenie k turnaju: „Začiatok turnaja nám vyšiel veľmi dobre a to 2 víťazstvami, kde v obidvoch zápasoch sme mali dobrú obranu a tak isto aj útok. V sobotu ráno sme proti Písku zaspali a nedokázali sme zápas priviesť do úspešného konca. Druhý sobotňajší zápas začal tak isto, ale s tým rozdielom, že sme sa dokázali skôr spamätať a nakoniec vyhrať. Posledný deň sme nastúpili na zápas proti domácemu družstvu. Tu sa nedá ani tak povedať, že to bol basketbal, pretože sa neustále pískal každý jeden kontakt a strieľali sa trestne hody. No my sme boli koncetrovanejší a zápas sme vyhrali. Domov sme teda odchádzali s krásnym druhým miestom. Turnaj by som zhodnotil tak, že to bola výborná skúsenosť s kvalitnými súpermi, s ktorými sme odohrali veľmi dobré a miestami veľmi vyrovnané zápasy.“

Všetky ďalšie informácie, články, štatistiky, tabuľky, fotografie, či videá zo zápasov a pozápasových konferencii nájdete na stránske