BASKETBAL

Minulý víkend odštartovala basketbalová súťaž MIKROLIGA U10!


Zdieľať článok

Mikroliga U10 je určená pre začínajúce basketbalistky a basketbalistov narodených v roku 2013 a neskôr. Do tejto súťaže je zapojených 43 družstiev z celého Slovenska! Náš klub prihlásil do súťaže hneď 3 družstvá – 2 dievčenské a 1 chlapčenské! Minulý víkend (3.-4. decembra 2022) odštartovala Mikroliga úvodnými turnajmi. Naši chlapci cestovali do Malaciek, jedno družstvo dievčat do Vysokej pri Morave a druhé družstvo dievčat odohralo turnaj na domácej palubovke.

Mikroliga chlapci – skupina C

V sobotu naši najmladší mikroligisti vycestovali na turnaj do Malaciek. Pre niektorých z nich to boli úplne prvé zápas v živote. Zápasy proti domácemu družstvu sme doviedli do víťazného konca a tak si chlapci spravili chuť do ďalšieho zápas proti Stupave. Tu sme ťahali za kratší koniec, ale aj tak chalani bojovali zo všetkých síl o každú loptu. Užívali si každú minútu na ihrisku. Je na nich vidieť zlepšenie. 

Tréneri: Stanislava Henčekova, Martin Bosý a Sarah Yasmin Zrayer

Mikroliga dievčatá– skupina A

V nedeľu sa naše najmenšie basketbalistky zúčastnili svojho prvého mikroligového turnaja vo Vysokej pri Morave. Družstvo BK Lokomotíva Sereď tvoria dievčatá, ktoré spoločne trénujú na ZŠ Juraja Fándlyho. Na turnaji sme odohrali zápasy proti súperkám z MIBA Stupava, ŠBK Šamorín a BKM Nitra. V každom zápase dievčatá s veľkou radosťou a odhodlaním ukázali bojovného ducha a tešili sa z každej vydarenej akcie. Atmosféra bola skvelá aj vďaka rodičom, ktorí naplno povzbudzovali dievčatá. Ďakujeme a už sa tešíme na ďalšie kolo!

Tréneri: Michaela Sedláčková a Nina Dudonová

Mikroliga dievčatá– skupina A

Družstvo Lokomotívy Sereď - červení sa zúčastnilo 1. kola mikroligy, ktorú sme zároveň aj organizovali. Privítali sme na nej družstvá z BK AŠK Slávia Trnava, IBAS Bratislava a BKM Petržalka. Veľa dievčat pre chorobu chýbalo, ale aj tak sa nám podarilo jeden zápas vyhrať, jeden remizovať, a jeden sme prehrali. V súťažiach zručností sme v prihrávkach a driblingu skončili na druhom mieste, v streleckej súťaži sa nám nedarilo a skončili sme štvrté. Dievčatá odohrali svoje prvé veľké zápasy a dosiahli svoje prvé koše. Zdobila ich veľká bojovnosť. Výbornú atmosféru vytvorili rodičia všetkých zúčastnených tímov. Našim rodičom chceme poďakovať za občerstvenie, ktoré pripravili pre všetky družstvá.

Tréneri: Miloš Procházka, Matej Grill, Sarah Yasmin Zrayer a Lilly Vaňovčeková

Na záver by sme chceli za všetky družstvá poďakovať našim súperom za skvelé zážitky, ktoré si z jednotlivých turnajov odnášame. Rodičom ďakujeme za spoluprácu, podporu a výbornú atmosféru, ktorú na týchto turnajoch vytvárali. Všetkým našim hráčkam a hráčom gratulujeme k ich prvým zápasovým skúsenostiam, prvým dosiahnutým košom, či k ďalším novým poznatkom. Už teraz sa tešíme na ďalšie kolá, kde veríme, že sa na nich zúčastníme ešte vo väčšom počte ako doteraz. 


Galéria