BASKETBAL

Starší a mladší žiaci odohrali zápasy na domácej palubovke


Zdieľať článok

1.liga Starší žiaci U15 - skupina SILVER ZÁPAD 

Basketbalový maratón v ŠH Sokolovňa odštartovali už v piatok 2.12.2022 naši starší žiaci. Na domácej palubovke privítali súpera zo Stupavy. 

Prvá štvrtina skončila v náš prospech, pretože chalani robili čo mali a hrali s nasadením. Počas polčasovej prestávky akoby naši hráči zabudli, že zápas ešte neskončil a súper sa veľmi rýchlo dotiahol na rozdiel pár bodov. Našťastie sa chlapci po timeoute zobudili a začali opäť na ihrisku predvádzať hru, ktorou sa chceme prezentovať. Svoj náskok navýšili a vedenie si postrážili až do konca zápasu. Na ihrisko sa dostali všetci hráči a tak mal každý možnosť ukázať čo v ňom je. Ďakujeme aj všetkým fanúšikom, ktorí vytvárali počas celého zápasu veľmi dobrú atmosféru. Za povšimnutie stojí záver zápasu, kde Adrián Écsi "zdvihol všetkých prítomných zo stoličiek" svojou ďalekonosnou úspešnou strelou za 3 body. 

Adrián Écsi: „Zápas hodnotím pozitívne. V prvej štvrtine sme si mysleli, že už je rozhodnuté a v druhej štvrtine sme poľavili v obrane a prestali sme doskakovať. Cez polčas nám tréner povedal, aby sme sa prebrali. V druhom polčase sme začali brániť, doskakovať a dávať koše. Nakoniec sme zápas dotiahli do víťazného konca, kde som strelil buzzer beater. Ďakujem súperovi za kvalitný zápas a divákom za super atmosféru.“

Tréner Matej Grill

Asistentka trénera Lilly Vanovčeková

 

1.liga Mladší žiaci U13 – skupina ZÁPAD

V sobotu 3.12.2022 sme na domácej palubovke, v ŠH Sokolovňa, organizovali ďalší turnaj Mladších žiakov U13. Okrem nášho družstva sa na turnaji predstavili aj chlapci zo Stupavy a Karlovky. Úvodný zápas sme odohrali proti družstvu z Bratislavy. Naši chlapci na súpera síce nestačili, ale musíme pochváliť všetkých chalanov za snahu a bojovnosť, ktorú dali do zápasu. Robili všetko čo mali ale súper bol lepší. Druhý zápas bol o niečo lepší a naši chlapci nastúpili do zápasu s plným nasadením. Hneď od prvej až do poslednej štvrtiny bojovali a to sa aj ukázalo na výsledku. Nakoľko aj v našom družstve zaúradovala choroba, na turnaj nás nastúpilo iba 9. Chlapci sú veľmi silní a statoční, že napriek zúženej rotácií dokázali odohrať 2 veľmi ťažké zápasy a dokonca jeden z toho vyhrať. Pripisujeme si po dlhšom období prehier jednu peknú a zaslúženú výhru a veľa veľa skúseností do ďalších zápasov. Opäť by sme chceli poďakovať fanúšikom, ktorí prišli do športovej haly a vytvorili na zápasoch úžasnú atmosféru.

Nenad Zseby: „Myslím si, že náš team hral veľmi kolektívne, bojovali sme o každú jednu loptu. Som veľmi rád, že každý jeden z nás si dal aspoň jeden kôš. Atmosféra z lavičky bola úplne super, všetci sme sa podporovali a aj rodičia sa k nám pridali a oveľa lepšie sa nám hralo.“

Tréner Matej Grill 

Asistentka trénera Lilly Vanovčeková


Galéria