BK Lokomotíva Sereď – WWK Wroclaw 66:95 (15:26, 36:42, 50:64, 66:95)
Družstvo: Streľba z poľa 27/70 (38,5%), TH 8/16 (50%), 3PT 4/14 (28,5%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal MICHAL JANŽO!

ORLEN Akadamia BM Stal - BK Lokomotíva Sereď 89:82pp (26:20 46:37 62:61 76:76)
Majerník 31, Sárkány 19, Náhlik 14, Janžo 9, Kiss a Dobiš po 3, Truong 2, Kapustík 1.

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal RICHARD SÁRKÁNY!

Nedeľa 6.11.2022

5. zápas
MŠK Žiar nad Hronom – BK Lokomotíva Sereď 47:56 (12:15, 31:42, 46:57)
Kiss 12, Majerník, Náhlik, Sárkány a Janžo po 9, Dobiš 4, Truong 3, Kapustík 1.
Družstvo na polčas: Streľba z poľa 14/41 (34%), TH 10/14 (71,5%), 3PT 4/14 (28,5%)

Najlepším hráčom stretnutia sa z nášho družstva stal MATÚŠ KAPUSTÍK!

Dohromady odohrali naši kadeti až 5 náročných zápasov v priebehu troch dní. Do turnaja sme vstupovali s vidinou konfrontovať sa s tímami z iných krajín a nazbierať tak, čo najviac skúseností. Chceli sme sa prezentovať agresívnou obranou a rýchlou hrou smerom vpred. Hneď v prvom zápase proti Viedni sme si dokázali, že tu nie sme len dopočtu a presvedčivým výkonom sme dokráčali pre prvé víťazstvo. Večer nás čakal doposiaľ neporazený tím Českej Extraligy U17, Sršni Písek. Myslím, že sme boli na Písek dobre pripravení a vedeli sme, v čom sú najviac nebezpeční. V zápase bolo však až neuveriteľné do akej miery dokázali chalani plniť taktické pokyny. O obrovskom nasadení a disciplíne ani nemusela byť reč, vďaka čomu sme posunuli našu hru opäť o level vyššie a mohli sa venovať aj hre súpera, nie len opravovať chyby v tej našej. Keď hráči videli, že to na čom sme sa dohodli naozaj funguje, ešte viac ich to motivovalo, výsledkom čoho bolo až zarážajúce 23 bodové vedenie po prvom polčase. Nesporná kvalita súpera sa v druhom polčase prejavila naplno, my sme však bojovali až do konca a víťazstvo si postrážili. V sobotu prišiel zápas kedy nás Wroclaw doslova prevalcovala svojou fyzickou hrou a my sme už nezvládali tak lietať po ihrisku ako prvý deň. Zápas proti ORLEN akadémii mal asi všetko okrem rozhodcov. Bol to nesmierne vyrovnaný a kondične náročný zápas. V prvej polovici mal prevahu ORLEN, následne nastala obrovská eufória, keď sme Kissovou trojkou na konci tretej štvrtiny s klaksónom dotiahli na egal. V poslednej štvrtine sa skóre prelievalo z jednej strany na druhú, až nakoniec sme viedli 76:75, rozhodca sa však rozhodol poslať duel do predĺženia, kde sme stratili koncentráciu a prehrali. Aj to však patrí k športu a pre nás to bola ďalšia obrovská skúsenosť, ktorá náš tím ešte viac spojila. Posledný zápas proti Žiaru nad Hronom bol opäť plný energie a emócii. My sme však mali jasný plán, byť rýchlejším tímom na ihrisku. To nám vyšlo a pressingom sme dokázali dostať súpera pod tlak a získať niekoľko lôpt. V priebehu zápasu sme si vytvorili mierny náskok, ktorý sa nám darilo držať a kontrolovať tak priebeh stretnutia. Zápas sa však musel prerušiť, pretože na lavičke súpera odpadol jeden z hráčov a bola privolaná záchranná služba. Po hospitalizovaní hráča sa už zápas nedohral a organizátori nakoniec uznali aktuálny stav za výsledný. V mene celého klubu BK Lokomotíva Sereď prajem hráčovi zo Žiaru skoré uzdravenie.

To, čo ma teší najviac je fakt, že sa naša hra neustále posúva a napreduje, hráči rozumejú našej filozofii, akceptujú ju a sú ochotní zo seba odovzdať všetko. Koniec koncov si z turnaja odnášame obrovské množstvo skúseností a presne kvôli tomu sme sem prišli.