BASKETBAL

Najmenšie basketbalistky a basketbalisti zo Serede si užívajú prvé súťažné zápasy


Zdieľať článok

Klub BK Lokomotíva Sereď má v sezóne 2022/2023 prihlásené v súťaži aj najmenšie kategórie dievčat a chlapcov. Ide o deti narodené v roku 2012 a 2013. Prvé súťažné zápasy si tak v seredských dresoch v tejto sezóne vyskúša dokopy až 50 basketbalistiek a basketbalistov. Obe tieto kategórie počas víkendu vycestovali na zápasy, z ktorých si prinášajú veľmi veľa nových skúseností a zážitkov. 

Mladšie minižiačky U11 – skupina Západ

AŠK Slávia Trnava - BK Lokomotíva Sereď 32:45

V prvom zápase naše malé strely odohrali výborný zápas, kde sa so súperom doťahovali každú štvrtinu. Nadievčatách je vidieť ako sa každou minútou na ihrisku učia nové veci a dokážu ich spracovať a zapojiť v zápase. Za to im patrí veľká pochvala. 19 dievčat sa prestriedalo počas zápasu a každá svojou snahou prispela k prvej výhre. 

AŠK Slávia Trnava - BK Lokomotíva Sereď 37:29

V druhom zápase sme pokračovali v činnostiach, ktoré sme si pred zápasom povedali. Súperky nám na začiatku odskočili a po druhom zápase sa tešili z výhry dievčatá z Trnavy. 

Trénerka: Michaela Sedláčková

 

Mladší minižiaci U11 – skupina Západ

BK Gabko Senec - BK Lokomotíva Sereď 36:44

Do prvého zápasu sme nastúpili proti družstvu zo Senca. Súper bol veľmi šikovný a nedaroval nám žiaden kôš. Do druhého polčasu sme nastúpili v ležérnom tempe a súper sa chytil každej príležitosti a ukázal nám, že ak chceme vyhrať, musíme bojovať celý zápas a nie len polovicu. Chalani zo Serede ale v poslednej štvrtine zabrali a v dramatickom závere dotiahli zápas do víťazného konca. Najlepším hráčom nášho družstva sa v tomto zápase stal Patrik Bučko.

BK Lokomotíva Sereď - MIBA Stupava 36:30

Ďalší zápas sme hrali proti Stupave a bolo vidieť, že aj únava z prvého zápasu spravila svoje. Celý čas sme ťahali za kratší koniec. V poslednej štvrtine sme sa ale ešte dokázali prebrať a otočiť zápas v náš prospech. Najlepším hráčom nášho družstva sa v tomto zápase stal Lukáš Kalinay.

Trénerka: Stanislava Henčeková

 

Ďakujeme rodičom za podporu a už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy, ktoré nás opäť posunú o kúsok ďalej!


Galéria