BASKETBAL

Basketbalisti zo Serede sa prebojovali medzi 8 najlepších družstiev na Slovensku!!


Zdieľať článok

V najvyššej basketbalovej mládežníckej kategórii, Juniori U19, sa odohrali kvalifikačné zápasy o postup do skupiny GOLD. Túto skupinu tvorí 8 najlepších družstiev z celého Slovenska. Juniori zo Serede odohrali kvalifikáciu v skupine Západ. Počas 2 turnajov našich chlapcov čakalo 5 zápasov, z ktorých si odnášajú 3 výhry a 2 prehry. Vybojovali si tak 3. miesto v skupine Západ a postup medzi 8 najlepších družstiev na Slovensku!!

1.Kvalifikačný turnaj – Organizátor: ŠBK Junior Levice 

BK Lokomotíva Sereď – BBA Komárno 102:63 (24:16, 53:40, 78:54)

Kapustík 24, Mesároš 16, Sárkány 13, Takács 11, Bundzel 10, Náhlik 8, Halenár 7, Majerník 6, Jozek 2, Aboudi 2, Malý 2, Kuchár 1.

Tréner Patrik Sarna: Prvý zápas proti Komárnu sme odštartovali úspešne a podali sľubný výkon. Síce sme sa v prvom polčase ešte trochu hľadali, vďaka čomu sa súper držal na rozdiel 13tich bodov, akonáhle nám v druhom polčase začalo padať aj z poza perimetra, súperovi sme odskočili výrazným rozdielom a úspešne dokráčali pre prvé víťazstvo. Minúty sa rozložili medzi všetkých 12 hráčov na súpiske a dokonca každý z nich dokázal skórovať. 

BK Lokomotíva Sereď – BK Inter Bratislava 50:78 (14:20, 32:44, 39:67)

Kapustík 13, Bundzel 13, Takács 9, Rumpík 9, Aboudi 5, Mesároš 1.

Tréner Patrik Sarna: Napriek tomu, že Inter hral opäť výborný basketbal, ale keďže prišiel v kvalitnej no úzkej rotácii hráčov, bol to hrateľný zápas. V prvom polčase sme ešte dokázali držať krok, no akoby sme pociťovali blok z toho, že je Inter nezdolateľný, nedokázali sme spraviť čosi navyše, nechávali sme im množstvo otvorených striel, ktoré dokázali najmä v druhom polčase náramne zužitkovať. 

ŠBK Junior Levice - BK Lokomotíva Sereď 97:79 (15:21, 47:39, 74:55)

Mesároš 18, Kapustík 17, Kiss 17, Takács 9, Sárkány 6, Bundzel 5, Náhlik 3, Malý a Halenár 2.

Tréner Patrik Sarna: Už o pár hodín neskôr sme nastupovali na druhý zápas proti Leviciam. Vďaka tomu, že máme široký káder, mohli sme súpisku mierne doplniť, aby sme tak eliminovali únavu. Od samotného úvodu stretnutia bol vytváraný nátlak na rozhodcov a našich hráčov, ktorý bohužiaľ ani rozhodcovia ani hráči nezvládli. Výsledkom čoho bola totálna dekoncentrácia, 26 stranených lôpt nahádzaných do rúk súpera, neplnenie taktických pokynov v obrane a strelecká mizéria v útoku (6/36 za tri body). Čo sa týka basketbalu, tak Levice vďaka svojím oporám zaslúžene zvíťazili. 

2.Kvalifikačný turnaj – Organizátor: BK Inter Bratislava 

BK Lokomotíva Sereď – MBK Karlovka Bratislava 84:45 (25:17, 44:27, 59:39)

Takács 16 (5 trojok), Malý 12 (2 trojky), Kiss 11 (3 trojky), Kapustík 10, Sárkány 8, Majerník a Jozek (1 trojka) po 7, Bundzel 6, Mesároš 5, Halenár 2.

BKM SPU Nitra - BK Lokomotíva Sereď 59:65 (14:15, 32:37, 45:56)

Kiss 23 (3 trojky), Kapustík 14 (1 trojka), Takács 8 (1 trojka), Malý 7 (2 trojky), Halenár 6, Bundzel 5, Mesároš 2.

Tréner Patrik Sarna: Počas víkendu sme mohli vidieť dva odlišné výkony nášho družstva. Zatiaľ čo v sobotu sme hrali koncentrovane a disciplinovane, v nedeľu už tomu tak nebolo. Napriek tomu, že ani v sobotu sa nám strelecky, okrem Norbiho obzvlášť nedarilo, vďaka slušnej obrane nás to vôbec nemuselo trápiť. Snažili sme sa dodržiavať taktické pokyny a držali sme vysoké tempo hry počas celých 40 minút. To súperovi bralo veľké množstvo síl a postupne fyzicky odchádzal. 

S podobným cieľom sme vstupovali aj do nedeľného stretnutia proti Nitre. Keďže Nitra navyše pricestovala bez svojich lídrov, chceli sme vytvárať tlak po celom ihrisku a sťažiť tak súperovi prechod na útočnú polovicu. V tejto činnosti sme však zlyhali na plnej čiare. Neboli sme disciplinovaní, prepadávali sme v obrane, nekomunikovali sme medzi sebou a ak, tak len vyčítavo a negatívne. Umožnili sme tak súperovi presilové situácie, čím sa dostal do zápasu. Na druhej polovici sme museli bojovať 30 minút proti zónovej obrane. Hrať celý zápas do zónovej obrany nikdy nie je jednoduché, navyše ak vám obrana nefunguje a nie ste tak schopný rozbiť zónu v tranzícii, alebo rýchlym protiútokom. V druhom polčase nás zavalila „deka“ a napriek zlepšenému výkonu sme už neboli schopní trafiť prakticky z ničoho. Trojbodová streľba, trestné hody či z pod koša, takúto streleckú impotenciu som pravdepodobne ešte nevidel a štatisticky je ťažké uveriť, že takýto zápas sme dotiahli nakoniec do víťazného konca. Je dôležité sa z toho do budúcna poučiť. Splnili sme prvý sezónny cieľ, ktorý nebol vôbec jednoduchý. Musíme sa snažiť minimalizovať takéto mentálne výpadky, pretože v skupine GOLD nás nečaká ani jeden jednoduchý zápas a akékoľvek zaváhanie sa bude okamžite trestať. 

 


Galéria