BASKETBAL

Príprava družstiev BK Lokomotíva Sereď na novú sezónu


Zdieľať článok

 

August je už tradične mesiacom, kedy sa v basketbalovom klube Lokomotíva Sereď začína príprava na novú sezónu. Ani tento rok nebol výnimkou. Prvé družstvá odštartovali tréningy už v prvý augustový deň a postupne sa pridávali ďalšie a ďalšie. S pribúdajúcim počtom tréningov sme postupne začali vyhľadávať aj prípravné zápasy. 

Kolotoč prípravných zápasov odštartovali družstvá kadetov a juniorov. Vycestovali do Banskej Štiavnice zmerať si sily s nemeckými družstvami klubu Eisbären Bremerhaven, ktorý sa v tomto meste pripravoval na novú sezónu. „Oba zápasy sa hrali s veľkou energiou a bolo vidieť, že si hráči užívajú pobyt opäť na ihrisku. Výbornej atmosfére pomohol aj fakt, že zápasy boli vyrovnané. Zápas U19 dokonca až tak, že sa skóre prelievalo celý zápas z jednej strany na druhú, až sme nakoniec v posledných sekundách strhli víťazstvo na svoju stranu. Omnoho dôležitejšie než výsledok, bol pôžitok z celého výjazdu, pretože nič lepšie ako takéto zápasy na úvod letnej prípravy sme si nemohli priať.“ dodal tréner Patrik Sarna

O 10 dní neskôr čakal náš klub opäť veľmi nabitý basketbalový program. Mladší žiaci vycestovali na svoje prvé prípravné zápasy do Trnavy, kde si zmerali sily s družstvom z Topoľčian a domácou Trnavou. „Tieto zápasy nám spravili obraz o tom, kde sa aktuálne nachádzame a čo je potrebné ešte vyladiť. Na turnaji svojim herným výkonom veľmi milo prekvapila dvojica Patrik Hrdlovič a Lukáš Kalinay. V neposlednom rade je potrebné pochváliť i ostatných hráčov, na ktorých bolo vidieť zlepšenie.“ dodal tréner Matej Grill. 

Ďalšie prípravné zápasy našich kadetov a juniorov, sa odohrali na domácej palubovke v ŠH Sokolovňa Sereď. Mali sme možnosť privítať hráčov zo Žiliny, Spišskej Novej Vsi a tiež z Basketbalovej školy Tygři Praha. Celkovo sa v športovej hale odohralo 9 zápasov, z ktorých sedem odohral náš klub. „Cieľom tohto stretnutia bolo pripraviť sa na zápasový kolotoč, ktorý sa začne už v polovici septembra. Odohrali sme kvalitné zápasy, ktoré preverili našu hernú aj kondičnú stránku a ukázali nám nedostatky na ktorých musíme popracovať. Keďže sme sa v príprave doposiaľ hernej stránke veľmi nevenovali, v útoku sme chceli hrať rýchlo a jednoducho. Naopak v obrane sme pracovali na agresivite a zlepšení osobnej obrany. Obe naše družstvá neboli kompletné, no ukázali, že majú potenciál. Ak budeme ďalej tvrdo pracovať, čaká nás zaujímavá sezóna. Zároveň sa však ešte máme čo učiť. Najmä súper z Prahy nám ukázal rýchlosť hry, akú by sme chceli dosiahnuť aj my.“ dodal tréner Patrik Sarna.

Za prípravnými zápasmi vycestovalo tiež družstvo kadetiek až do Ostravy. Turnaja sa v tejto kategórii zúčastnili len 3 družstvá vrátane nás, čo pre nás znamenalo 2 kvalitné zápasy proti SBŠ Ostrava a 2 zápasy s poľským celkom, ktorý sa umiestnil v minulej sezóne na 4. mieste v Poľsku. Týmto družstvom bolo Jas-Fbg Zaglebie Sonowiec. „Dievčatá sa v mnohých prípadoch mohli presvedčiť o tom, že naša koncepcia môže fungovať, ale potrebujeme ešte nejaký čas. Čas nato, aby sme sa povenovali detailom, ktoré nám tento turnaj odhalil. Turnaj nám ponúkol aj tú možnosť, ako sa budeme vedieť vyrovnať s veľkým tlakom fyzickým a samozrejme s tým fyzickým prichádza aj psychický. Po prvom hracom dni dievčatá pochopili, že každá minúta zápasu je pre nás dôležitá. Baby si začali v rámci našich možností plniť svoje úlohy, boli zodpovedné a naše výkony sa zlepšovali. Zodpovedný a bojovný výkon v obrane nás podporoval v útočných činnostiach. V zápasoch sme predviedli aj veľa pekných momentov, či už v obrane alebo v útoku, od ktorých sa musíme odrážať ďalej, ale zároveň aj pracovať na detailoch, ktoré nám robili problémy.“ dodal tréner Martin Bosý.

Do „All stars“ turnaja bola vybratá Zuzka Vaculčiaková, k čomu jej celé družstvo úprimne pogratulovalo a tešilo sa spolu s ňou.

Posledný víkend pred začiatkom súťažnej sezóny patril našim najmenším minibasketbalistkám a mladším žiakom. Mladšie a staršie minibasketbalistky odohrali sľúbenú odvetu s družstvom TJ SOKOL Lanžhot. „Prvý zápas odohrali staršie dievčatá a v druhom nabehli do akcie mladšie. Na oboch stranách sme mohli vidieť zlepšenie, túžbu a odhodlanie získať loptu a dať vytúžený kôš. Medzi stretnutiami prebehla aj driblingová súťaž a nedeľu sme zakončili ešte jedným zápasom, kde sa zapojili všetky dievčatá. Rodičia zaplnili tribúnu a pripravili skvelé občerstvenie pre našich hostí za čo im ďakujeme!“ dodali tréneri Michaela Sedláčková a Miloš Procházka. Ten istý deň sa uskutočnil druhý turnaj našich mladších žiakov v Handlovej, kde odohrali zápasy proti družstvám z Prievidze, Bánoviec nad Bebravou a domácou Handlovou. „Keďže bol turnaj určený pre hráčov narodených o rok skôr, zobrali sme to ako dobrú skúsenosť pred blížiacimi sa súťažnými zápasmi. Priestor dostali všetci hráči, dokonca aj tí o dva až tri roky mladší. Cieľom nebolo vybojovať si za každú cenu  čo  najvyššie víťazstvo (hra v úzkej rotácii), ale dať príležitosť každému jednému hráčovi, aby ukázal čo v ňom je. Museli sme sa vysporiadať aj s ťažkými situáciami, z ktorých si ale odnášame veľa skúseností. Práve takéto zápasy nám jednoznačne ukazujú čo chceme, resp. nechceme hrať a akým smerom sa chceme, resp. nechceme uberať. Turnaj sme zakončili víťazstvom a už teraz sa tešíme na naše prvé súťažné zápasy.“ dodal tréner Matej Grill. 

Všetci sa tešíme na novú sezónu, ktorá odštartuje 16. - 18. septembra 2022, 1. Kvalifikačným turnajom kadetov U17 v našom meste Sereď. O týždeň neskôr, 24. septembra 2022 od 9:00 do 12:30, sa v rámci akcie Sereď v pohybe predstavia na domácej palubovke naše najmenšie kategórie chlapcov a dievčat. Popoludnie (od 13:30 do 19:30) bude patriť Mladším žiakom, ktorí odohrajú svoje úplne prvé súťažné zápasy. Na druhý deň, 25. septembra 2022, sa pred domácim publikom predstaví družstvo kadetiek.

Všetkých Vás pozývame do ŠH Sokolovňa!

 

 

 

 

 


Galéria