Juniori na Final8 MSR U19 obsadili famózne 5. miesto !!

Zápas č.1 – Štvrťfinále

ŠBK Junior Levice - BK Lokomotíva Sereď 87:76 (21:21,49:37, 71:48, 87:76)

Kapustík O. 24, Kiss 17 ( 3 trojky), Mesároš 12 ( 1 trojka), Rampach 10, Rumpík a Takács (1 trojka) po 4, Bundzel 2

Družstvo: Streľba z poľa 30/71 (42%), TH 10/17 (65%), 3PT 6/29 (20%)

Tak ako to už býva, prvý zápas na MSR sprevádzala mierna nervozita. Aj keď sa nám vďaka útoku darilo držať kontakt so silným súperom, v obrane sme neboli dostatočne dôrazní a kompaktní. Prehrávali sme close-outové situácie a dostávali sme ľahké koše z pod koša. Napriek tomu sme hrali prvých 18 minút egálový zápas. V posledných dvoch minútach prvého polčasu nám však ušla koncentrácia a súper ôsmimi bodmi v rade odskočil. Psychika družstva mierne klesla a momentum zápasu sa prenieslo na stranu súpera. To sa odrazilo na výkone z úvodu tretej štvrtiny, kde nám súper ušiel na 20 bodový rozdiel a zdalo sa, že je po zápase. Keď už ale bolo najhoršie dokázali sme pozbierať všetky sily a vložili sme ich do poslednej štvrtiny. Niekoľko úspešných obrán po sebe a zopár trojbodových pokusov nás vrátilo späť do zápasu. Ak by sme v samotnom závere nezahodili 3 vyložené šance z pod koša a 5 trestných hodov, mohlo to byť ešte veľmi zaujímavé. Na to, aby sa nám podarilo poraziť tak kvalitného súpera, museli by sme hrať 40 minút dokonalý basketbal. Z toho nám bohužiaľ 10 minút ušlo. Napokon sme však odviedli úctyhodný výkon proti tímu, ktoré sa dostalo až do finále.

Sobota 28.5.2022

Zápas č.6 o 5. až 8. miesto

BK Lokomotíva Sereď – BBK Bánovce nad Bebravou 85:84 (20:25,41:46, 58:65, 85:84)

Kapustík O. 29, Kiss 27 ( 7 trojok), Mesároš 12 ( 2 trojky), Rampach a Rumpík po 6, Bundzel 5 ( 1 trojka)

Družstvo: Streľba z poľa 32/72 (45%), TH 11/20 (55%), 3PT 10/26 (38,5%)

S Bánovcami to nikdy nie je jednoduché. Prvé dva zápasy proti Bánovciam počas sezóny patrili určite k tým najhorším. A tento k nim môžeme pokojne pridať. Neviem čím to je, ale v tomto zápase nefungovalo prakticky nič. Nielen naša obrana či útok, ale aj stolík, tabula a niekedy už aj chudáci rozhodcovia. Najdôležitejšie však je, že aj keď náš výkon nebol optimálny, bojovali sme a bojovali sme až dokonca. Pripomínalo mi to typický play-off zápas, kedy to naozaj nevyzerá dobre a na každý kôs sa natrápime. Predsa ten zápas má stále obrovský náboj, keďže ide o veľa a skóre sa v posledných minútach zápasu prelieva zo strany na stranu. Tak náročný zápas preveril charakter nášho družstva a veľmi sa teším, že sme to dotiahli dokonca.

Nedeľa 8.5.2022

Zápas č. Z10 o 5. miesto

BKM Iskra Svit - BK Lokomotíva Sereď 55:82 (17:18, 31:43, 42:68, 55:82)

Mesároš 24 (4 trojky), Kiss 18 ( 5 trojok), Sárkány 13, Kapustík O. 9, Aboudi 5 (1 trojka), Malý 5 (1 trojka), Rampach a Bundzel po 4

Družstvo: Streľba z poľa 28/59 (47,5%), TH 15/20 (75%), 3PT 11/23 (48%)

Pred posledným zápasom sme si povedali, že musíme zlepšiť našu obranu a ukázať na turnaji, že vieme brániť. Kľúčovým z úvodu zápasu bolo, že sme dodržiavali taktické pokyny, ktoré sme si povedali v šatni. Súpera poznáme veľmi dobre a tak sme vedeli, čo na nich bude platiť. To sa nám v prvom polčase z pohľadu obrany darilo takmer dokonale, vďaka čomu sme sa v útoku mohli cítiť sebavedomo. Trojkovú kanonádu naštartoval kto iný než Kisso, ktorý trafil už v prvom polčase 5 pokusov. Nasledoval ho Paťo, ktorý triafal prakticky odvšadiaľ. Ukázalo sa, že ak máme pevnú a zodpovednú obranu, môžeme následne jednoduchšie prechádzať do útoku a ak sme trpezliví a pripravíme si dobré pozície, môžeme byť úspešní.

Víťazstvom nad Svitom sme tak obsadili konečné piate miesto, čo je pre tento tím a celý náš klub skvelé umiestnenie. Chcem poďakovať všetkým hráčom za tvrdú prácu a tiež pogratulovať k individuálnemu oceneniu Ondrejovi Kapustíkovi, ktorý sa vďaka svojim kvalitným výkonom prebojoval do All Stars B výberu celého turnaja.

Tréner: Patrik Sarna