BASKETBAL

Mladé ženy bronzové na finálovom turnaji Majstrovstiev Slovenska!


Zdieľať článok

Piatok 20.5.2022 – 20:15

ŠKBD Spišská Nová Ves - BK Lokomotíva Sereď 56:71 (12:20, 23:38, 41:53).

Jakubčeková 17 (TH 4/3, 14 doskokov), Nagyová 16 (2/2, 4 trojky), Scherhauferová 13 (1/1, 2 trojky, 15 doskokov), Pučíková 12 (2 trojky), Dudonová 6 (2 trojky), Zrayer 5 (1 trojka), Svrbická 2 a Kartáčová. Trestné hody družstvo 7/6, trojky 26/11.

V úvodnom zápase nášho finálového turnaja sme sa stretli so Spišskou Novou Vsou. Cieľ v zápase sme mali jasný. Využiť našu výškovú prevahu a dobrým posunom lopty si vypracovať voľné strelecké pozície. Treba povedať, že aj energia, ktorá v tomto zápase išla z nášho družstva bola hodná finálového turnaja. Všetko naznačovalo, že úvod tohto stretnutia zachytíme, bude v našej réžii a tak sa aj stalo. Umne sme využívali v podkošovom priestore Hanku, ktorá na seba pútala obrovské množstvo pozornosti a to sme využívali pre vytváranie voľných streleckých pozícii. V obrane sme boli myšlienkami stále v zápase a tým sa nám darilo narúšať a maximálne sťažovať kombinácie súpera. V tomto stretnutí sme predviedli pekný kolektívny výkon a družstvo bolo zato odmenené víťazstvom, ktoré nám pozitívnu energiu ešte znásobilo. Výkon Simi Scherhauferovej v tomto zápase a to množstvo práce v mikrosúbojoch a bez lopty, čo odviedla, nemohlo ostať bez povšimnutia.

Sobota 21.5.2022 – 19:30

MBK Ružomberok - BK Lokomotíva Sereď 67:43 (15:17, 36:28, 57:32).

Jakubčeková 15 (TH 6/5, 13 doskokov, 9 získ. faulov), Pučíková 10 (2/0, 2 trojky), Dudonová 8 (2/1, 1 trojka), Scherhauferová 7 (1 trojka), Zrayer 2, Nagyová 1 (2/1), Kartáčová a Svrbická. Trestné hody družstvo 12/7, trojky 14/4.

V ďalšom stretnutí s Ružomberkom sme chceli nadviazať na výkon z predošlého zápasu. Motivácia bola vysoká, výhra = v nedeľu finálový zápas. V priebehu úvodného dejstva sme mali mierne navrch, stíhali sme zastavovať rýchly prechod súpera, narúšať kombinácie, hrali sme umne v útoku a využívali pozície, ktoré sme si vypracovali. V závere prvej desaťminútovky prišiel úsek, kedy hráčky Ružomberka našli rytmus a začal sa hrať do konca prvého polčasu absolútne vyrovnaný zápas. V polčasovej prestávke sme sa snažili znovu nájsť pokoj, rozvahu a snahu odvracať aktivitu súpera pri našom obrannom doskoku (celkovo 24 útočných doskokov súpera). Bohužiaľ sa nám to nepodarilo a priebeh tretieho dejstva rozhodol o výsledku zápasu, keď nám už v tom záverečnom nezostávali sily na zvrat v stretnutí. Snaha sa uprieť dievčatám nedá, ale sobota absolútne nebola našim dňom proti dobre a aktívne hrajúcemu Ružomberku. Gratulácia súperovi k výhre bola zaslúžená.

Nedeľa 22.5.2022 – 12:30

BK Lokomotíva Sereď – Young Angels Košice 65:45 (11:18, 22:36, 34:53).

Jakubčeková 20 (TH 4/4, 12 doskokov), Dudonová 10 (2/2, 2 trojky), Nagyová 9 (6/5, 9 doskokov), Pučíková 4 (2/2), Scherhauferová 2 (2/2), Kartáčová, Svrbická a Zrayer. Trestné hody družstvo 16/15, trojky 20/2.

Tento zápas bol veľmi špecifický a ja ako tréner som veľmi rád, že tento zápas odohrali práve proti anjelkám z Košíc. V tomto družstve sa nachádza nie jedna alebo dve, ale hneď šesť hráčok s extraligovými skúsenosťami. Naše družstvo teda mohlo odohrať posledný zápas turnaja a sezóny 2021/2022 proti obrovskej kvalite. Prirodzene sa v zápase dialo to, že nie vždy sa nám darilo zastaviť rýchlosť a energiu Košíc. Pekné ale bolo, že aj napriek vysokej únave, ktorá už bola na dievčatách badateľná, sme v zápase dali aj pekné momenty. Naša opora v podobe Hanky sa prejavila aj v tomto stretnutí, kedy sme sa na ňu mohli spoľahnúť na oboch koncoch ihriska. Ako čas plynul a v zápase sme prirodzene nesiahali na víťazstvo, vedeli sme, že na konečné poradie budeme musieť počkať podľa toho ako skončí posledný zápas turnaja medzi Ružomberkom a Spišskou Novou Vsou. S ubúdajúcim časom sa začalo diať ešte niečo. Každému z nás pomaličky dochádzalo, že sú to naše posledné spoločné zápasové chvíle a posledné spoločné predstavenie. Po konci stretnutia sme pogratulovali súperovi k titulu a záverečný hvizd rozhodcov spôsobil tak emotívny moment, ktorý by sa dal pokojne prirovnať k minuloročným oslavám titulu Majstra Slovenska v kategórii kadetiek. Tieto momenty nám nikto nemohol vziať, povedali sme si slová, ktoré sa len ťažko zabudnú a prišlo to, čoho sme sa predpokladám všetci tak trošku báli.

Bol koniec. Koniec nielen sezóny 2021/2022, ale s najväčšou pravdepodobnosťou aj našej spoločnej cesty. Písať by sa dalo veľa, ale ja verím, že si všetko spoločne povieme. Čo ale chcem touto formou verejne určite spraviť je to, že chcem povedať veľké ĎAKUJEM týmto dievčatám za výkony, disciplínu, momenty a zážitky z tohto turnaja a tejto sezóny, ALE poďakovanie by som chcel vysloviť aj všetkým hráčkam, ktoré boli súčasťou tohto družstva a kolektívu od momentu, kedy som sa prvýkrát postavil do stredového kruhu ako Váš hlavný tréner. Bolo to veľa vynaloženého času, síl, energie, driny, ale hlavne to bola RADOSŤ! Nakoniec toho všetkého sa nám podaril jeden pekný, veľmi veľký bronzový úspech z tohto finálového turnaja.

Poďakovanie chcem nasmerovať v mene celého družstva všetkým, ktorí nás na tejto ceste podporovali, prežívali s nami úspechy, ale aj neúspechy. Osobitné poďakovanie patrí aj Vám rodičom (máte SKVELÉ dcéry), bez ktorých by sa nič z tohto neudialo, ale taktiež aj nášmu klubu BK Lokomotíva Sereď, ktorý počas celého obdobia vytváral dievčatám tie najlepšie možné podmienky a v spolupráci s mestom Sereď sa nám podarilo vychovať nielen športovcov, ktorí dostávajú možnosti a ponuky hrať basketbal na vyššej úrovni, ale hlavne ÚŽASNÝCH mladých ľudí.

Tréner: Martin Bosý

Asistent trénera: Michaela Sedláčková


Galéria