BASKETBAL

Historický postup Starších žiačok U15 na Majstrovstvá Slovenskej republiky!!


Zdieľať článok

Družstvo Starších žiačok U15 BK Lokomotíva Sereď je zložené z dievčat narodených v roku 2007 a mladších. Svoje pôsobenie v sezóne 2021/2022 začali v skupine Západ, s cieľom neustále na sebe pracovať, zlepšovať sa a posúvať sa vpred. To, že sa im darí plniť svoj cieľ, sme mohli pozorovať počas celej sezóny. Prišli prvé výhry, ale aj prehry, no čo je najdôležitejšie, každým zápasom bolo na celom družstve vidieť veľké zlepšenie.

Výsledkom tohto tvrdenia je fakt, že z 12 zápasov v skupine Západ sa podarilo našim dievčatám vyhrať 6, čím sa prebojovali na 4. miesto v tabuľke a zabezpečili si tak po PRVÝKRÁT postup na Majstrovstvá Slovenska!!!!

V druhej časti sezóny, v skupine o 1. - 8. miesto, sa hráčky z Lokomotívy stretávali už iba s družstvami, ktoré svojimi výsledkami a predvedenou hrou nestále dokazujú, že patria medzi najlepšie basketbalové celky v tejto vekovej kategórii na Slovensku.

Staršie žiačky z BK Lokomotíva Sereď sa tak už od 20.5. do 22.5. predstavia na Majstrovstvách Slovenska v Košiciach!

Tréner Bosý: Pre naše družstvo to bude vysnívaná premiéra na takomto podujatí a už samotná účasť na týchto Majstrovstvách Slovenska je úspechom. Kľúč turnaja je už ale jasný – družstvá nasadené po ukončení nadstavbovej časti hrajú proti sebe štvrťfinálové zápasy a víťazi následne postupujú do bojov o 1.-4. miesto. Šport je krásny v tom, že zápas začína 0:0 a vyhrať sa dá s každým.

Prvý zápas čaká naše dievčatá v piatok 20.5.2022 o 18:15 proti dobre známemu družstvu zo Šamorína.


Galéria