BASKETBAL

1. liga Juniorov U19 - BK Lokomotíva Sereď


Zdieľať článok

Naši juniori začali sezónu v skupine Západ, ktorú tvorilo ďalších 7 družstiev. Cieľom bolo prebojovať sa medzi 4 najlepšie družstvá v tejto skupine a tým si zabezpečiť postup do skupiny GOLD, čo znamenalo postup medzi 8 najlepších družstiev na Slovensku.

Prvý kvalifikačný turnaj organizovalo družstvo MBK AŠK Slávia Trnava. V prvom zápase si juniori zo Serede poľahky poradili so súperom z Trenčína. Druhý a tretí zápas sa niesol v podobnom duchu. Vyrovnané zápasy plné emócii napokon skončili v náš prospech. V poslednom zápase prvého kvalifikačného turnaja čakalo našich juniorov družstvo Inter Bratislava, ktoré potvrdilo úlohu favorita a to nie len v tomto zápase.

Druhý kvalifikačný turnaj organizoval náš posledný súper, Inter Bratislava. Jedny z posledných zápasov v hale na Pasienkoch priniesli našim juniorom 3 veľmi vyrovnané zápasy, z ktorých 2 sa im napokon podarilo priviesť do víťazného konca.

Juniori z BK Lokomotíva Sereď tak odohrali 7 kvalitných zápasov, v ktorých si pripísali 5 výhier a 2 prehry, čím si zaslúžene vybojovali 3. miesto v skupine Západ a priamy postup do skupiny GOLD.

Finálovú skupinu začali excelentne, víťazstvom nad jedným z favoritov ŠBK Junior Levice, a víťazstvom nad reprezentantmi nabitým družstvom z Nitry. Nasledovalo nečakané zaváhanie na domácej palubovke s družstvom BKM Iskra Svit a víťazstvo nad silnými Košicami. Po skvelom úvode sezóny prišli nešťastné prehry a trápenie, aj vďaka Covidu, až do konca súťaže. Súťaž bola prerušená z dôvodu pandémie a po jej obnovení malo družstvo zo Serede stále ten istý cieľ a to dostať sa medzi 6 najlepších družstiev v skupine GOLD a zabezpečiť si tak priamu miestenku na tohtoročné Majstrovstvá Slovenska.

Naši juniori odohrali v skupine GOLD 18 zápasov s bilanciou 4 výhry a 14 prehier, čím sa po odhlásení družstva BKM SPU Nitra, dostali na posledné 7. miesto. Posledné miesto v juniorskej skupine GOLD znamená, že ak chcú naši juniori pomýšľať nad postupom na Majstrovstvá Slovenska, musia v baráži zdolať víťaza skupiny Silver - Západ.

Juniori z BK Lokomotíva Sereď tak už tento víkend zabojujú o účasť na tohtoročných Majstrovstvá Slovenska proti družstvu MBK AŠK Slávia Trnava a všetci im budeme držať palce.

Sobota 14.5.2022 o 18:00, Hala Slávia, Trnava.

Nedeľa 15.5.2022 o 10:30, ŠH Sokolovňa, Sereď.


Galéria