BASKETBAL

Ani výhra v poslednom zápase nezabezpečila našim juniorom priamy postup na Majstrovstvá Slovenska 2022

Zdieľať článok

1. liga Juniori U19 - skupina Gold

Streda 27.4.2022

Zápas č. G89

ŠBK Junior Levice - BK Lokomotíva Sereď 88:71 (16:15, 47:35, 72:53, 88:71)
Mesároš 27 (4 trojky), Kiss 14 (4 trojky), Bundzel 14 (2 trojky), Malý 5 (1 trojka), Sárkány 5 (1 trojka), Rampach 4, Takács 2
TH družstva: 9/12 (75%), Trojky: 12/33 (36%)

V stredu sme začali dohrávkou v Leviciach. Napriek úzkej rotácii sme dokázali pomerne dlho držať s kvalitným súperom krok. Ak sme si v útoku posúvali loptu, nemali sme problém pripraviť si dobré pozície na strelu. Mali sme však úseky hry, kedy sme sa v útoku pozabudli a súper kontroval na opačnú stranu. V druhom polčase sme pokračovali v dobrom ofenzívnom výkone, bohužiaľ nenašli sme dostatok síl, aby sme súpera pritlačili v obrane. Ešte 5 minút do konca stretnutia sme dokázali stiahnuť náskok na súpera len na 9 bodov, ten si však už vedenie postrážil. Škvrnou na dobrom zápase, bolo nešťastné zranenie súperovho lídra, Alexa Krajčoviča, ktorý si len deň pred odchodom na reprezentačné sústredenie poranil ruku. Aj keď sa zlomenina našťastie nepotvrdila, prajeme mu skoré uzdravenie.

Sobota 30.4.2022

Zápas č. G108

BK Lokomotíva Sereď – MBA Prievidza 86:88 (28:28, 48:55, 65:73, 86:88)
Kiss 19 (3 trojky), Mesároš 18 (2 trojky), Bundzel 15 (1 trojka), Rumpík 10, Malý 9, Takács 8, Rampach 6, Aboudi 1
TH družstva: 16/19 (84%), Trojky: 6/20 (30%)

Ďalší ofenzívne ladený zápas sme odohrali v sobotu proti Prievidzi. Minimálne prvý polčas nasvedčoval, že oba celky mieria minimálne na 100 bodovú hranicu. Myslím, že pre diváka to bol zaujímavý zápas, aj vďaka napínavej koncovke. Ako trénerovi mi však v našej hre chýbala obranná fáza, väčšia agresivita na hráča s loptou a rýchlejšia rotácia. Ako som už spomenul, duel bol zaujímavý a vyrovnaný až do samého konca, keď nás od víťazstva delila jediná strela v poslednej sekunde stretnutia. Síce sme strelu nepremenili, no práve kvôli takýmto momentom tento šport všetci milujeme.

Nedeľa 1.5.2022

Zápas č. G111

BK Lokomotíva Sereď – BBK Bánovce nad Bebravou 93:83 (22:7, 44:29, 70:58, 93:83)
Kiss 30 (3 trojky), Mesároš 20 (1 trojka), Bundzel 15 (2 trojky), Takács 12, Malý 6 (1 trojka),Rumpík 6, Sárkány 4
TH družstva: 14/16 (88%), Trojky: 7/33 (21%)

V nedeľu nás teda čakal posledný zápas základnej časti proti Bánovciam. Aj keď už v tomto zápase v podstate o nič nešlo, chceli sme sa dobre pripraviť na baráž o postup na MSR, ktorá nás čaká už o dva týždne. Veľmi pozitívne je, že sme tento zápas zvládli dotiahnuť do víťazného konca, čo nám dodáva optimizmus do ďalších bojov. Verím, že sa na baráž dobre pripravíme, budeme všetci zdraví a naplno zabojujeme o vytúžene Majstrovstvá SR U19.

Tréner: Patrik Sarna