BASKETBAL

Družstvá z BK Lokomotíva Sereď zbierali cenné skúsenosti v kvalitných zápasoch


Zdieľať článok

Spoločná súťaž junioriek, mladých žien a 1. ligy žien

Nedeľa 3.4.2022

BK Lokomotíva Sereď – CBK Košice 66:79 (22:24, 5:21, 18:19, 21:15)

Jakubčeková 18, Nagyová 15 (TH 4/4, 1 trojka), Dudonová 15 (1 trojka ), Zrayer 10 (TH 2/2), Scherhauferová 6, Púčiková 2 Trestné hody družstvo 6/6, 2 trojka.

V nedeľu ráno na domácej palubovke naše mladé ženy privítali súpera z Košíc. V našej silnej šestici hráčok sme nastúpili do zápasu s energiou a odhodlaním podať bojovný a kolektívny výkon. Prvú štvrtinu sme odohrali v dobrom tempe a s aktivitou v obrane, s ktorou sme získali v obrane lopty a vedeli z toho úspešne skórovať. Avšak už v prvej štvrtine sme dovolili súperovi sa rozstrieľať spoza trojkového oblúka. Košice majú skvelých strelcov, ktorí sa tejto šance chytili a bohužiaľ do polčasu sme odchádzali s 18 bodovým rozdielom v prospech súpera. Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme zlepšiť osobnú obranu a útočný doskok. Každá hráčka dostala veľa priestoru na ihrisku a snažila sa čo najlepšie využiť svoj herný potenciál. Chválim dievčatá, že s nasadením bojovali až do poslednej sekundy zápasu.

Asistentka trénera: Michaela Sedláčková

 

Staršie žiačky na východe Slovenska nazbierali obrovské množstvo skúseností

Sobota 2.4.2022

Young Angels U15 Košice - BK Lokomotíva Sereď 91:37 (26:11, 40:17, 65:29).

Žigová 5 (TH 4/0, 1 trojka), Lopašovská 5 (2/1), Vaculčiaková 5 (1/1), Lehocká 4, Rychtáriková 4, Hrnčiariková 4, Suchopová 4, Liptáková 2, Kapošová 2, Rybárová 2, Holbíková, Donayová, Tóthová a Ďurišová. Trestné hody družstvo 7/2, 1 trojka

V sobotou sme vlastne po prvýkrát cestovali na východ Slovenska, kde sme si mali zmerať sily a zbierať skúsenosti s týmito družstvami. Po síce veľmi dlhej, ale zato neuveriteľne prospešnej pre kolektív, ceste sme dorazili do Košíc, kde na nás čakali skúsené „anjelky“. Zápas nemal byť o ničom inom ako o zbieraní skúseností a v každej situácii sa snažiť to súperovi čo najviac sťažiť. Výsledok vyzerá ako zdrvujúca prehra, ale opak je pravdou. My sme si z tohto zápasu odniesli neuveriteľnú skúsenosť. Áno v zápase bolo kopec momentov, že sme súperovi nestíhali basketbalovo a ani fyzicky, ale pre nás je dôležité, že v tom zápase boli aj momenty kedy sme sa presadzovali a boli úspešní. Treba povedať, že tento košický víchor, ktorý na nás spustil súper bol pre nás veľmi poučný v tom zmysle, že sme videli ako sa dajú robiť činnosti v intenzite v tejto kategórii. Dievčatá sa po veľmi dlhej dobe zase stretli s tým, že na nás niekto dupal a tlačil v obrane po celom ihrisku hádam celých 40 minút. Zápas s Košicami by sme si želali častejšie a verím, že sme si z neho okrem boľačiek, ktoré sme ustáli s hlavou hore (klobúk dole!) odniesli veľmi veľa. Už po zápase pred halou a cestou do Popradu bolo vidieť, že sme tento zápas uchopili za správny koniec.

Nedeľa 3.4.2022

BAM Poprad - BK Lokomotíva Sereď 50:60 (18:21, 29:35, 41:57).

Vaculčiaková 12 (TH 3/1, 1 trojka), Rybárová 10 (4/3, 1 trojka), Lopašovská 10 (3/2), Žigová 8 (2/0, 2 trojky), Rychtáriková 7 (1 trojka), Liptáková 4, Tóthová 4 (2/2), Lehocká 3 (3/1), Holbíková 2, Donayová, Hrnčiariková, Kapošová, Ďurišová a Suchopová. Trestné hody družstvo 17/9, 5 trojok.

V nedeľnom zápase v zasneženom Poprade sme chceli všetko naučené zo soboty preniesť na ihrisko. Baby s plným odhodlaním, nadšením a cieľom zúročiť náročnosť zápasu s Košicami vstúpili do zápasu s veľkou energiou a naznačili, že z toho môže byť náš pekný kolektívny výkon. Tak aj bolo, snažili sme sa brániť, nevzdávali sme žiadne súboje, bežali sme do protiútoku, v ktorom sme si posúvali loptu a aktívnou hrou sme si vytvárali množstvo streleckých pozícii na zakončenie spod koša, ale aj z väčšej vzdialenosti. Dokonca sa nám podarilo získať dobrou reakciou aj niekoľko lôpt na útočnej polovici a získať z toho ľahké body. Aktívne hrajúci súper s nami samozrejme držal krok a bol z toho vyrovnaný prvý polčas. Vstup do 2. polčasu síce začali domáce presnou strelou, ale potom 9-bodovou šnúrou sme jasne strhli toto dejstvo a priebeh zápasu na našu stranu. V týchto troch štvrtinách sme hrali naozaj aktívne, dievčatá sa snažili implementovať do zápasu veci z tréningového procesu a myslím, že my ako dá sa povedať jedno z najmenej skúsených družstiev v súťaži, môžeme mať z tohto úseku zápasu dobrý pocit. V poslednom dejstve už sa skôr obe družstvá predbiehali v nerozvážnych rozhodnutiach a na všetkých už bola badateľná únava. Popradu ďakujeme za príjemnú atmosféru, zranenej hráčke želáme skoré uzdravenie a tešíme sa na ďalšie stretnutie.

Tento víkend nám dal strašne veľa. Odohrali sme zápasy s dobre hrajúcimi súpermi a utužili sme ešte viac tento skvelý kolektív dievčat. Hráčkam chcem poďakovať za predvedené výkony, ale hlavne za disciplínu, ktorá im nechýbala počas celého víkendu vďaka ktorej sme presuny a celý tento víkend bez problémov zvládli.

Tréner: Martin Bosý

 

1. liga Kadeti U17 - skupina Gold

Sobota 2.4.2022

BK Lokomotíva Sereď- MBA Prievidza 73:84 (15:18, 33:39, 48:69, 73:84)

Rumpík 30 (1 trojka), Sárkány 22, Vranovič 9, Majerník 6, Q. Truong 3, Aboudi 2, Kapustík 1

Nedeľa 3.4.2022

BK Lokomotíva Sereď - TSM Slávia Žilina 78:67 (23:10, 40:28, 61:49, 78:67)

Vranovič 17 ( 4 trojky), Majerník 14 ( 15 doskokov), Sárkány 14, Rumpík 13 (1 trojka), Aboudi a Kapustík po 7, Jozek 4, Q. Trunog 3

Som veľmi rád, že sme sa po dlhšej dobe dali postupne dohromady z rôznych zranení a stretli sa konečne v širšej rotácii. To sa hneď odzrkadlilo aj na hernom prejave, ktorý bol v oboch zápasoch veľmi pozitívny. V sobotu sme s Prievidzou odohrali veľmi náročný zápas. Do stretnutia sme vkročili veľmi odvážne, hrali sme agresívne v obrane a rýchlo v útoku. Možno sa nám zo začiatku podarilo aj súpera mierne zaskočiť a tak sme sa prvý polčas držali vo vyrovnanom zápase. V tretej štvrtine sa súperovi náš odpor podarilo zlomiť a natiahol svoje vedenie až na 20 bodov. My sme, ale neskladali zbrane a pokračovali sme vo vysunutej pressingovej obrane, vďaka ktorej sme dokázali získať množstvo lôpt. Výborný zápas odohrali Marek so „Šarkym“, obrovská bojovnosť sa nedá uprieť ani Andrejovi, ktorý sa celý zápas pasoval vo veľmi fyzickom súboji s lídrom súpera, o dva roky starším Teličákom.

V nedeľu sme chceli nadviazať na bojovný výkon a pokračovať v agresívnej obrane. To sa nám z úvodu zápasu darilo, čo nám prinieslo aj niekoľko rýchlych košov. Už v prvej štvrtine sme si vytvorili dvojciferný náskok, potom sa už náskok ale výraznejšie nenavyšoval. Striedali sa dobré úseky s tímy slabšími, aj keď sme si niekoľko krát za zápas dokázali vypracovať vyše 20 bodoví náskok, nedokázali sme ho dlhšie udržať. Je však veľmi pozitívne, že sme využili našu celú 11 člennú rotáciu, hráči sa cítia dobre a naša hra sa môže ďalej zlepšovať.

Náročný program pokračuje ďalej, keďže už tento víkend vycestujeme spoločne aj s našimi juniormi na východ, kde kadeti popri juniorskom kole budú dohrávať dva náročné zápasy.

Tréner: Patrik Sarna


Galéria