Zápasy starších žiakov a žiačok počas uplynulého víkendu

Sobota 12.3.2022

Zápas č. G89

BSC Bratislava – BK Lokomotíva Sereď 69:60 (14:16, 33:33, 49:51)
Kiss 24 (TH 3/1, 1 trojka, 11 získaných lôpt), Vranovič 17 (2/0, 1 trojka), Zlocha 10 (1/1, 1 trojka), Hrubý 9 (3/1), Vranka 0 (10 doskočených  a 10 získaných lôpt). Trestné hody družstvo 9/3, 3 trojky.

Napriek tomu, že sme absolvovali opätovne zase iba jeden spoločný tréning v zápasovom týždni, cestovali sme do Bratislavy odhodlaní s cieľom zabojovať aspoň o jedno víťazstvo. Ako dôležité a rozhodujúce sú detaily a súhra v kľúčových momentoch, sme pocítili prakticky v oboch zápasoch.
V  prvom polčase prvého zápasu, na Domkárskej ulici, družstvá bojovali o každú jednu loptu, o každý centimeter výhody na ihrisku a aj keď sme mali herne mierne navrch, polčas skončil spravodlivou remízou 33:33. Vedeli sme v druhom polčase, že ak minimalizujeme streľbu spoza trojkového oblúka a naopak prienikovou hrou si zabezpečíme lepšie pozície na skórovanie, budeme úspešní. To sa však nestalo. Veľmi ťažko sme rozbíjali súperovu dobrú obranu pod košom a keďže sa mali problém strelecky presadiť naše opory, Vranovič (streľba z pola 14/1) so Zlochom (trojky 9/1), boli sme vo veľkej nevýhode. Zápas bol napriek tomu až do posledných sekúnd otvorený. O víťazstve domácich rozhodli tri momenty. 1. za stavu 40:39 po treťom faule výborne hrajúceho Kalinaya a jeho následnom striedaní sme hrali štyri minúty v našej základnej pätici, prakticky proti súperovej lavičke, a nedokázali sme zosúladiť útočný koncept a skórovať. Druhý moment – posledných 7 minút pri pomere faulov 4:1 sme napriek tomuto faktu a obrovskej výhode, nepochopiteľne doslova odpaľovali lopty spoza trojkového oblúka namiesto niekoľkokrát avizovanej a prízvukovanej prienikovej hry. V tejto fáze sa najviac prejavil rozdiel v  mentálnom nastavení chlapcov, súčinnosti našich hráčov a súpera. Tretí moment – za stavu 60:60, dve minúty pred koncom sme súperovi dovolili doskočiť štyri lopty pod našim košom, keď práve posledný doskok súpera, 40 sekúnd pre koncom, bol ukončený trojbodovou strelou. Zápas nám odhalil všetky naše slabiny na ktorých musíme teraz SPOLOČNE popracovať a nezostáva nám nič iné len pogratulovať súperovi k víťazstvu.

Nedeľa 13.3.2022

Zápas č. G93

Inter Bratislava Yellow – BK Lokomotíva Sereď 96:62 (13:13, 28:27, 45:60)
Vranovič 28 (TH 13/8), Kiss 13 (2/1, 1 trojka, 8 získaných lôpt a 7 asistencii), Hrubý 6 (6/4), Zlocha 5 (5/3), Vranka 4 (2/0, 14 doskočených a 8 získaných lôpt), Vlkovič 4, Hatnančík 2, Mizerík 0 (2/0), Trestné hody družstvo 30/16.

V druhom zápase sme ukázali dve tváre. V úvodných dvatsiatich minútach hru akou sme sa v minulosti prezentovali a chceme sa ňou prezentovať i naďalej, v druhom polčase hrou, ktorá je našou tohtoročnou nočnou morou. V kvalitnom zápase, v ktorom dominovali osobné obrany po celej ploche ihriska, sme boli domácim vyrovnaným súperom takmer celý zápas, s výnimkou tretej štvrtiny a koncovky zápasu. Po polčasových 28:27, nastúpilo v našich dresoch päť individuálne odhodlaných hráčov namiesto odhodlaného TÍMU, zloženého z piatich výborných hráčov. S výnimkou Tomáša Kissa, rovnako ako deň predtým, sme v tejto fáze hry neboli schopní urobiť ani základnú, jednoduchú hernú kombináciu a to rovnako ako v útoku, tak i v obrane. Viazla komunikácia v obrane, v útoku sme si neraz zavadzali. V poslednej štvrtine napriek niektorým zábleskom sme sa súperovi úplne odovzdali a keďže naša hra postrádala toľko potrebné sebavedomie, bojovnosť a nasadenie, rozdiel v skóre sa natiahol na konečných 96:62.

Obidva zápasy nám jasne ukázali, že už aj na tejto úrovni basketbalu, v tak kvalitných zápasoch, rozhodujú o víťazstve drobné detaily, mentálne nastavenie hráčov, rovnako ako celého tímu a  bez lepšej komunikácie, v súčinnosti s herným poznaním spoluhráča, či automatizovaním základných herných činností, nemáme šancu konkurovať v budúcnosti ostatným klubom.

Tréner: Jozef Ištok

1. liga Žiačky U14 - skupina Západ

BK Klokani Ivanka pri Dunaji "MS" - BK Lokomotíva Sereď 53:42
Žigová 20, Holbíková 7, Donayová 6, Kapošová S. 6, Kalinaiová 2, Stejskalová 1

BK Klokani Ivanka pri Dunaji "MS" - BK Lokomotíva Sereď 45:58
Žigová 23, Kapošová 20, Stejskalová 17, Holbíková 5, Harčárová 3, Donayová 2

V sobotu 12.3. vycestovali dievčatá U14 na odvetný zápas do Ivanky pri Dunaji. Súper mal výškovú prevahu, ale baby mali o to väčšiu chuť bojovať a vyhrať. Do zápasu sme nastúpili s odhodlaním, ale pre naše vlastné chyby sa nám nedarilo zvíťaziť. Chýbala nam snaha doskakovania lopty v čom mal náš súper jednoznačne navrch ako pod našim tak aj pod svojim košom. Nepremienali sme koše s jasných šancí (1:0!) a to nás stálo víťazstvo.

Do druhého zápasu sme nastúpili s ešte väčšou chuťou a bojovnosťou a to sa nám vyplatilo. 2 minúty do konca zápasu sme ešte nemali zápas pod kontrolou a bolo všetko otvorené, ale po time-oute sme sa zlepšili vo všetkých činnostiach a doviedli sme ho do víťazného konca.

Celému družstvu patrí pochvala za veľkú bojovnosť, ktorú v zápasoch predviedli. Za povšimnutie stojí výkon Emily Žigovej, ktorá hrala na hranici svojich síl.

Tréneri: Stanislava Henčeková a Miloš Procházka