BASKETBAL

Turnaj talentov v Handlovej


Zdieľať článok

V nedeľu 6.3.2022 vycestovali naši najmenší basketbalisti v 19- člennej zostave na svoj prvý turnaj na ktorom ich čakali súperi z Handlovej, Bánoviec nad Bebravou a zo Žiaru nad Hronom.

Keďže hlavným cieľom tohto turnaja bolo aby si všetci schuti zahrali a získali svoje prvé basketbalové skúsenosti, tak sme sa na výsledok nepozerali. V prvom zápase, proti domácemu družstvu z Handlovej, predviedli naši hráči bojovný výkon, ale na domáceho súpera to nestačilo. To nám však nevadilo, zdvihli sme hlavy a s ešte väčšou bojovnosťou a odhodlanosťou sme vstúpili do druhého turnajového zápasu, proti Bánovciam nad Bebravou. V tomto zápase sme predviedli vynikajúci výkon, ktorý zdobili nie len individuálne výkony niektorých hráčov, ale aj súhra celého družstva. Hráči, ktorí aktuálne sedeli na lavičke, vytvorili vynikajúcu atmosféru a boli šiestym hráčom na ihrisku. Tento fakt hráčov, ktorí práve hrali povzbudil a motivoval natoľko, že sa nám podarilo doviesť tento zápas do úspešného konca a zvíťazili sme. Povzbudení víťazstvom sme sa vybrali na spoločný obed a nevedeli sme sa dočkať ďalšieho zápasu. V poradí tretie stretnutie nás čakalo proti hráčom zo Žiaru nad Hronom. V tomto zápase znovu dostali príležitosť všetci hráči. Mali sme rýchlejšie, ale za to energickejšie striedania. Hráči opäť predviedli individuálne zručnosti a takisto aj tímovú hru, čo však nestačilo a z víťazstva sa tešil náš súper.

Všetci naši hráči si turnaj veľmi užili a počas celého dňa sa bavili basketbalom. Zažili svoju prvú prehru, ale aj výhru a hlavne vynikajúcu basketbalovú atmosféru. Každý z nich sa vracal domov s pocitom šťastia, s novými skúsenosťami a s odhodlaním pokračovať na tréningoch v začatej práci a neustále sa posúvať ďalej.

Chceli by sme poďakovať organizátorovi za výborne pripravený turnaj. Pochvala patrí aj našim súperom, vďaka ktorým sme mali možnosť odohrať tri zápasy, z ktorých si odnášame veľa skúseností. Už teraz sa tešíme na ďalšie spoločné stretnutia na palubovkách.

Matej Grill, Miloš Procházka, Jozef Ištok


Galéria