Turnaj U15 CEYBL (Central European Youth Basketball League) – Pardubice (CZE)

Zdieľať článok

Piatok 25.2.2022

Vienna D.C. Timberwolves – BK Lokomotíva Sereď 57:55 (14:12, 25:26, 45:41)

Vranovič 15 (TH 6/4, 1 trojka), Majerník 12 (2/2), Zlocha 10 (2/2, 2 trojky), Kiss 9 (2/1), Hrubý 4, Vlkovič 3 (1 trojka), Vranka 2. Trestné hody družstvo 12/9, 4 trojky.

Hneď v úvode turnaja sme narazili na tím basketbalovej akadémie z Viedne, kde až traja hráči boli  vyšší ako 200 cm. Tento fakt poznačil začiatok stretnutia a naši mladíci v ňom ťahali za kratší koniec. Hrali sme s prílišným rešpektom, často sme vozili loptu, málo sme si prihrávali, čoho výsledkom bola okrem výsledného rozdielu v skóre, aj nespokojnosť s predvedenou hrou. Napriek tomu sme v polčasovej prestávke odchádzali do šatne s jednobodovým rozdielom v náš prospech. Rozhodujúcim faktorom tohto zápasu boli doskoky, v ktorých nás súper prevalcoval 53:38, z toho 16 krát dominoval priamo pod našim košom. V dramatickej koncovke mal súper viac šťastia a napriek trom otvoreným strelám, v posledných ôsmych sekundách, sme si víťazstvo tentokrát nevybojovali.

Najlepším hráčom nášho družstva bol organizátorom a trénermi vyhodnotený Matúš Zlocha.

Sobota 26.2.2022

Válečníci Děčín – BK Lokomotíva Sereď 69:58 (11:14, 26:28, 43:43)

Vranka 16 (TH 4/1, 1 trojka), Majerník 13 (8/5), Vranovič 10 (8/2), Hrubý 8 (4/2), Zlocha 7 (1 trojka), Mizerík 2, Kiss 2. Trestné hody družstvo 24/10, 2 trojky.

Vo výbornom zápase dominovala súperova nesmierne agresívna obranná hra a keďže rozhodcovia sa ju nesnažili prerušovať, pustilo sa viacero zákrokov (na obidvoch stranách) za hranicou únosnosti. Dôležité bolo, že družstvá tento trend nezneužívali a i keď sa hral tvrdý basketbal, bol vždy v rámci fair-play. Z tohto hľadiska to bola vynikajúca skúsenosť pre našich hráčov. Samozrejme fyzicky zdatnejšiemu súperovi tento vývoj a podmienky vyhovovali oveľa viac, čo v konečnom dôsledku rozhodlo o výsledku. Zápas naši chlapci prehrali opäť pod košmi, keď náš súper zo 68 doskokov, doskočil 37 práve pod našou obručou. Druhým faktorom ovplyvňujúci výsledok bol pomer stratených lôpt 37:22, v náš neprospech. Konečný výsledok odzrkadľuje aktuálny rozdiel v kvalite predvedenej hry, ako aj v intenzite nasadenia bojovnosti jednotlivých hráčov.

Najlepším hráčom nášho družstva bol organizátorom a trénermi vyhodnotený Tomáš Kiss.

BK VIVIDBOOKS Pardubice – BK Lokomotíva Sereď 96:67 (20:15, 48:36, 73:52)

Majerník 22 (TH 6/2), Vranovič 13 (4/3), Kiss 11 (7/7), Zlocha 9 (4/3, 2 trojky), Mizerík 4 (2/0), Hrubý 4, Vranka 2, Mikuš 2. Trestné hody družstvo 23/15, 2 trojky.

V krátkom slede, prakticky ihneď po obede, bez prestávky, sme odohrali zápas s neskorším víťazom turnaja, ktorý bol vo všetkých činnostiach lepší. Na našej hre sa prejavila hlavne únava a slabá zohratosť. Opätovne sme si nepostrážili obranný i útočný doskok, kde bol pomer vybojovaných lôpt 55:43 v prospech súpera. Obdržaných 96 bodov svedčí o nie príliš vysokej kvalite našej obrannej hry. V prospech našich hráčov hovorí však fakt, že ako jediné družstvo na turnaji sme mali niekoľko týždňov prerušený tréningový proces, z dôvodu pandemických opatrení, na rozdiel od našich súperov.

Najlepším hráčom nášho družstva bol organizátorom a trénermi vyhodnotený Andrej Majerník.

Nedeľa 27.2.2022

BK Lokomotíva Sereď – PGE Spójnia Stargard 82:68 (14:12, 37:21, 61:46)

Majerník 20 (TH 10/6), Vranovič 20 (2/1, 3 trojky), Vranka 12 (6/3, 1 trojka), Hrubý 11 (6/5), Zlocha 8, (5/3, 1 trojka), Kiss 5 (1 trojka), Mizerík 3 (2/1), Vlkovič 3. Trestné hody družstvo 34/20, 6 trojok.

Nezodpovedanou otázkou posledného zápasu bolo, ako sa naši mladíci vyrovnajú s maximálnou únavou a svalovicou. Po vyrovnanej prvej štvrtine sme súperovi dobrou obrannou hrou zasadili rozhodujúci úder. Polčasový rozdiel v skóre 37:21, nám dával veľkú nádej na víťazstvo. V tretej štvrtine bol síce súper lepší, ale keďže sme ho nepustili na „dostrel“, definitívne sme odrazili jeho odpor. Tri minúty pred koncom stretnutia za stavu 76:48 dostali šancu všetci hráči z lavičky, čo súper využil na skorigovanie celkového výsledku 82:68.