Kadeti nestačili na Inter, žiačky s jednou výhrou a jednou prehrou

BK Inter Bratislava - BK Lokomotíva Sereď 104:54 (30:13, 47:26, 76:42, 104:54)

Rumpík 20, Vranovič 11 (1 trojka), Majerník 8, Aboudi 7, Sárkány 6, Kapustík 2

Streda 10.11.2021

BK Lokomotíva Sereď – BK Inter Bratislava 57:112 (13:28, 35:49, 49:80, 57:112)

Vranovič 18 (2 trojky), Sárkány 13, Majerník 9, Rumpík 7, Kiss a Aboudi po 7, Kapustík 2

Počas uplynulých dvoch stredajších popoludní sme odohrali dva náročné zápasy proti Interu Bratislava. V oboch zápasoch sme boli z úvodu mierne zaskočení, z toho s akou energiou a agresivitou Interisti hrajú. V druhej štvrtine sme sa však otriasli a začali bojovať. Presne takéto zápasy potrebujeme, aby sme boli odolnejší a dokázali sa vyrovnať s tlakom súpera. Inter nám nič nedaroval a šliapal celých 40 minút, čo je obdivuhodné. Aj keď sme oba zápasy prehrali vysokým rozdielom myslím, že sme si to rozdali v otvorenej partii, kde sme sa aj my snažili väčšinu zápasov o celoplošnú obranu a tlak na súpera. Takéto zápasy nám môžu dať veľmi veľa, najmä to, ako sa hrá od prvej minúty do poslednej a tiež to, ako sa neuspokojiť zo svojim výkonom za žiadnych okolností, ale snažiť sa každou minútou na ihrisku posúvať vpred.

Tento víkend sme mali odohrať ďalšie kolo kadetskej GOLD skupiny, bohužiaľ oba zápasy sa zrušili z dôvodu karantény a chorobnosti súperov.

Tréner: Patrik Sarna

Sobota 13.11.2021 - 1. liga Žiačky U14

BK Lokomotíva Sereď - BK Klokani Ivanka pri Dunaji - MS 51:48 (15:13, 26:23, 37:33)

Žigová 23, Kalinaiová 8, Kapošová 6, Stejskalová 6, Holbíková 6, Donayová 2

Žigová 23, Stejskalová 7, Kapošová 4, Kalinaiová 2, Holbíková 2, Fogelová 2, Donayová 1

V sobotu 13.11 nastúpili dievčatá U14 na svoj prvý dvojzápas na domácej palubovke. Všetky nastupovali do zápasu s úmyslom vyhrať a ukázať čo v nich je aj keď súper hral mimo súťaž. Dievčatá vložili všetky sily do prvého zápasu, ktorý sa im podaril vyhrať. Druhý zápas nám súper nič nedaroval, prečítal našu hru z prvého zápasu a zaslúžene vyhral. My sme bohužiaľ zahadzovali strely spod koša v situáciách 1:0, neustáli sme tlak a súper využil každú našu chybu, čo nás stálo dosť síl na odvrátenie prehry. Do budúcna by sme mali viac popracovať na situáciách 1na1 a streľbe 1:0.

Tréner: Stanislava Henčeková a Miloš Procházka