BASKETBAL

MEDISAFCUP 2021


Zdieľať článok

MEDISAFCUP 2021

Počas posledných prázdninových dní sa v ŠH Sokolovňa v Seredi uskutočnil druhý ročník prípravného turnaja MEDISAFCUP, ktorého sa zúčastnili kadetské družstvá z Prahy, Žiaru nad Hronom, Svitu, Spišskej Novej Vsi a nechýbalo ani domáce družstvo zo Serede. Každé družstvo odohralo postupne v troch hracích dňoch 4 zápasy. Naši kadeti si tak zmerali sily najskôr s kadetmi zo Žiaru nad Hronom, nasledujúci deň s družstvom zo Spišskej Novej Vsi a posledný deň odohrali zápasy proti "Tigrom" z Prahy a družstvu Iskra Svit.
 
Hodnotenie trénera Sarnu:
Prvé dva zápasy sme zvládli na jednotku a zvíťazili. V posledný deň nás čakali hneď dva náročné zápasy, ktoré sme napokon oba prehrali. S oboma súpermi sme minimálne polovicu zápasu dokázali držať vyrovnanú partiu, no keďže to bol tretí a štvrtý zápas za niekoľko hodín, energia na ihrisku bola čoraz menšia a po prestriedaní základnej rotácie sa naplno prejavila kvalita oboch súperov. Odohrali sme 4 kvalitné stretnutia, z ktorých si môžeme odniesť množstvo skúsenosti do nadchádzajúcej sezóny. S bilanciou dve výhry a dve prehry sme tak obsadili konečné tretie miesto na turnaji.
Na záver by som sa chcel veľmi pekne poďakovať MUDr. Mariánovi Sabovi zo spoločnosti Medisaf, ktorý finančne zastrešil tento turnaj. Taktiež ďakujem všetkým, ktorí mi pomáhali s jeho organizáciou a najmä rodičom za vynikajúce občerstvenie, ktorého bolo naozaj veľa.

Konečné poradie:

1. miesto - BŠ Tygři Praha

2. miesto - BKM Iskra Svit

3. miesto - BK Lokomotíva Sereď

4. miesto - MŠK BK Žiar nad Hronom

5. miesto - BK AC LB Spišská Nová Ves  

 
Ocenili sme aj niekoľko individuálnych výkonov:
MVP družstva BŠ Tygři Praha - Ondřej Franěk
MVP družstva BKM Iskra Svit - Daniel Blaško
MVP družstva BK Lokomotíva Sereď - Marek Rumpík
MVP družstva MŠK BK Žiar nad Hronom - Alex Kaša
MVP družstva BK AC LB Spišská Nová Ves - Michal Jasečko
Cena Fair-Play - Matúš Kapustík (BK Lokomotíva Sereď)
Celkový MVP turnaja - Jakub Matulík (BKM Iskra Svit)
 
Ďakujeme všetkým družstvám, hráčom, trénerom, rozhodcom, pomocným rozhodcom, organizátorom a v neposlednom rade všetkým rodičom a fanúšikom, ktorí boli súčasťou turnaja a dotvárali výbornú atmosféru.  
 

Galéria