Víťazný víkend družstiev BK Lokomotíva Sereď

BK Lokomotíva Sereď - B.S.C. Bratislava 93:70 (26:18, 52:34, 73:50)
Šimko 27 (TH 2/0, 3 trojky), Rumpík 26 (2/2, 2 trojky), Broškovič 11 (4/3), Andrášik 8 (1/0), Barina 6, Aboudi 4, Bachorík 4, Halenár 3 (1 trojka), Česár 2, Jozek 2

Zápas č. Z15

BK Lokomotíva Sereď - Inter Bratislava 58:56 (6:13, 18:33, 36:42)
Šimko 16 (5/2), Broškovič 15 (5/3), Aboudi 13 (2/1), Barina 4 (2/0), Andrášik 4, Bachorík 2 (2/2), Zguriš 2, Rumpík 2 (2/0)
Trestné hody družstvo 18/8.

Prvý domáci zápas sme odohrali v sobotu 12.10 proti B.S.C Bratislava. Zápas sme začali koncentrovane, agresívne a za pár minút sme viedli dvojciferným rozdielom. Do polčasu sme súpera stále tlačili a zvýšili náskok na 20 bodov. Druhý polčas sme však poľavili a súper sa začal presadzovať. Aj keď sme už náskok nezvýšili, tlaku sme zamedzili a 20 bodový náskok sme si ustrážili až do konca. Pozitívne je, že sa rovnomerne rozložili sily medzi všetkých hráčov na súpiske a tak sme najväčšie opory mohli pošetriť na nedeľňajší zápas proti majstrovi z Interu.
Ten sme aj za prízvukovania, že sa nie je čoho báť, začali veľmi ustráchane a nervózne. Hrali sme rozpačito, strácali lopty a boli nepresný v zakončení. Dôsledok toho bolo slabých 18 bodov v prvom polčase. Po polčasovej porade sme vstúpili do tretej štvrtiny odvážnejšie a začali sme postupne sťahovať náskok súpera. Začali sme hrať našu obranu, meniť tempo hry a súper sa dostával čoraz pod väčší tlak. Po 37 minútach zápasu bol stav konečne vyrovnaný a všetko bolo otvorené. Nakoniec sme si vo veľmi napínavej a nervóznej koncovke víťazstvo uchmatli. Čo by som chcel vyzdvihnúť je, že aj po polčasovom 17 bodovom manku sme nesklopili hlavy ale zomkli sa a bojovali až do konca.

Tréner: Patrik Sarna

1 liga Kadetky – skupina Západ

Zápas č. Z20

MBK Ružomberok - BK Lokomotíva Sereď 36:88 (14:27, 22:48, 30:67)

Jakubčeková 18, Nagyová 15 (TH 6/3, 1 trojka), Dudonová 14 (2 trojky), Užovičová 13 (2/1, 2 trojky), Vaňovčeková 13 (3/1), Takács 6, Žemlová 5 (6/1), Pjonteková 4, Zrayer. Trestné hody družstvo 17/6, 11/5 trojky.

V nedeľu sme sa predstavili na palubovke Ružomberka, kde sme domáce družstvo zaskočili už v úvode zápasu agresívnou obranou a rýchlym prechodom na útočnú polovicu, vďaka čomu sme sa v mnohých situáciách aktívnou hrou 1:1 poľahky presadzovali. Už v prvej štvrtine sme boli schopné pripísať si na naše konto 27 bodov, čo pokračovalo počas celého zápasu, keď sme v ďalších dejstvách pridali ešte väčší dôraz v obrane. Oproti predošlým zápasom sa nám celkom dobre darilo meniť tempo hry a reagovať na zmeny v obrane. Malinkou trhlinkou v našom inak oku lahodiacom výkone bol asi 3- minútový úsek v 3 štvrtine, kde sme súpera poľahky púšťali do jednoduchých a opakovaných zakončení.

Dievčatá si zápas užili a každá hráčka prispela niečím k tomuto zaslúženému víťazstvu. Teší ma, že sme konečne využili aj náš potenciál v podkošovej hre a rýchly protiútok spojený s niekoľkými jednoduchými kombináciami. Všetko samozrejme vychádzalo z obranných činností.

Najbližšie sa predstavíme 26. a 27.10 v našej Sokolovni proti družstvu BKM Junior UKF Nitra a ŠKP 08 Banská Bystrica – ZŠ Zvolen.

Tréner: Martin Bosý