Ďalšia výhra žiakov a prvé zápasy mladších žiačok06.10.2019 printer
Ďalšia výhra žiakov a prvé zápasy mladších žiačok

BKM Petržalka-Five Stars - BK Lokomotíva Sereď 45:33 (21:18)
Lopašovská 7, Vaculčiaková 7, Žigová 6, Rychtáriková 6, Lehocká 4, Donayová 3.

BKM Petržalka-Five Stars - BK Lokomotíva Sereď 62:43 (33:21)
Vaculčiaková 18, Žigová 9, Lehocká 5, Donayová 3, Kapošová 2,
Tóthová 2, Lopašovská 2, Rychtáriková 2.

Dievčatá zahrali na slušnej úrovni v obrane a v rýchlych protiútokoch. V bojovnosti sme sa súperkám tiež minimálne vyrovnali. Horšie to bolo v doskokoch a v (ne)úspešnosti streľby. Mali sme veľmi dlhé úseky bez presného zakončenia.

Tréner: Miloš Procházka

Nedeľa 6.10.2019

Žiaci U14 – západ skupina A

Zápas č. A9

BK Lokomotíva Sereď – ŠBK Handlová 107:32 (24:14, 52:24, 80:27)
Vranovič 27 (TH 2/1), Česár 19 (6/5), Mizera 18 (6/4), Sárkány 14 (4/2), Truong Q. 8, Kiss 6 (2/0), Štefanek 6, Gavora 4 (1/0), Balogh 3 (4/1), Majerník A. 2 (2/0), Truong H; Sadlek, Boros a Paldan. Trestné hody družstvo 27/13.

Našou druhou prekážkou v tejto sezóne bolo družstvo z Handlovej, ktoré sme privítali v našej ŠH Sokolovňa. Do zápasu sme vstúpili dobre, plný energie, s chuťou brániť a rýchlou hrou spojenou s aktivitou v hre 1:1 sme sa poľahky dostali do vedenia a nebyť 4 úspešných trojbodových pokusov hráča Handlovej č. 2, zápas by bol rozhodnutý už po úvodných 8 minútach. V druhom dejstve sme pokračoval v našom dobrom výkone, zlepšenou obranou viacerých hráčov a rýchlym protiútokom sme sa dostali do pohodlného 28-bodového vedenia. Do druhého polčasu sme vstúpili nekoncentrovane a trvalo celé 3 minúty, kým sme sa dostali znovu do tempa a našej hry. Na toto si budeme musieť dávať väčší pozor, pretože s inými súpermi by nás to mohlo mrzieť. Do konca zápasu si všetci hráči zahrali s obrovskou chuťou, z družstva išla tímová energia a podpora začo chcem chalanov pochváliť. Aj toto je jeden z prvkov okrem basketbalových činností, v čom sme preukázali zlepšenie.

Bodovo nás potiahol Vranovič, ktorému sekundovali Česár, na oboch stranách ihriska skvele hrajúci Mizera a sebavedomý Sárkány. Pochvalu si zaslúži taktiež Boros, ktorý svojim prehľadom v hre uvoľňoval spoluhráčov nezištnými prihrávkami a vytrvalo brániaci Gavora s Truongom Hai Duc-om. Majerník všetkým v hale ukázal ako sa bráni hráč súpera s loptou po celom ihrisku.

20.10.2019 sa predstavíme v ďalšom zápase na palubovke Komárna hrajúceho mimo súťaž. Zápas proti B.S.C: Bratislava, ktorý sa ml hrať 19.10. sa odkladá na 3.11.2019

Tréner: Martin Bosý